Tak będzie wyglądał nowy MacBook Pro 16″? Grafiki nowego laptopa odnalezione w wersji testowej macOS Catalina 10.15.1

Łukasz Bernaczyk   21 października 2019

Ikony przedstawiające zapowiadanego od jakiegoś czasu 16-calowego MacBooka Pro zostały zauważone w najnowszej wersji beta systemu operacyjnego macOS Catalina 10.15.1. Już na pierwszy rzut oka widać najważniejszą zmianę.

berrolia

Ikona MacBooka Pro 16,1 (2019)

Co prawda z samych ikon niewiele możemy wywnioskować o nowym MacBooku Pro, ale pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy jest węższa ramka dookoła ekranu, co zapewne (zgodnie z wcześniejszymi informacjami) pozwoliło zmieścić ekran o przekątnej 16 cali w obudowie o identycznych wymiarach jak obecny 15-calowy MacBook Pro.

z lewej ikona obecnego modelu MBP 15″, z prawej ikona nowego MBP 16″

Odnalezione wewnątrz systemu grafiki przedstawiają dwie wersje kolorystyczne nadchodzącego laptopa z serii Pro od Apple: srebrną oraz gwiezdną szarość.

Pliki graficzne z ikonami nowego MacBooka Pro w swoich nazwach miały identyfikator modelu „MacBookPro16,1”, co idealnie koresponduje z wcześniejszą nomenklaturą nazw Apple.

Nowy MacBook Pro 16”

Przypomnijmy, że o spodziewanej premierze zupełnie nowego MacBooka Pro 16” pisaliśmy już kilkukrotnie.

Nowy laptop Apple ma mieć przeprojektowany wygląd, ekran o przekątnej 16 cali i rozdzielczości 3072 x 1090 pikseli, z bardzo wąskimi ramkami oraz nożycową klawiaturę.

Jego premiera może odbyć się jeszcze w tym roku, a cena ma oscylować w granicach 3000 dol.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: