Plany Apple na 2020: okulary AR, mocno odmieniony iPhone, MacBooki z własnymi procesorami i zegarek z monitorowaniem snu

Tomek Czech   21 października 2019

Mark Gurman z Bloomberga, znany z dobrych kontaktów w Apple i dostępu do informacji o planach firmy z Cupertino pisze dzisiaj o kilku produktach, które Tim Cook i spółka szykują na 2020 r. – o inteligentnych okularach AR, Apple Watchu z funkcją monitorowania snu, MacBookach z procesorem ARM stworzonym przez Apple oraz zupełnie nowym iPhonie.

berrolia

Plany Apple na 2020

1. Okulary AR

O planach wprowadzenia przez Apple na rynek smart-okularów AR słyszymy od kilku lat. Niedawno analityk Ming-Chi Kuo podawał, że produkt ten ma się pojawić w sprzedaży w drugim kwartale 2020 r.

Gurman pisze, że okulary bedą posiadały holograficzny wyświetlacz, na którym będą wyświetlane m.in. teksty, mapy, a nawet gry. Mają też posiadać własny App Store, ale Apple nie stworzyło jeszcze kluczowej aplikacji, która zadecydowałaby o sprzedażowym sukcesie tego produktu.

Firma z Cupertino od dawna planuje zaprezentowanie światu swoich inteligentnych okularów właśnie w 2020 r., ale według informatorów Gurmana nie jest wykluczone, że premiera zostanie przełożona, jeśli Apple nie dopracuje technologii AR do założonego poziomu.

Więcej o smart-okularach AR od Apple przeczytasz tutaj.

2. Apple Watch monitorujący sen

O tym, że Apple ma w planach wyposażenie swojego zegarka w funkcję monitorowania snu mówiło się dużo tuż przed premierą Apple Watch Series 5. Ostatecznie najnowszy model nie otrzymała tej funkcji – być może na przeszkodzie stanęła bateria: monitorowanie snu nie tylko zużywa energię, ale też powoduje, że nie możemy ładować zegarka w nocy (skoro mamy go na nadgarstku). Tymczasem Apple Watch Series 5 został wyposażony w inną dość energochłonną funkcję – zawsze włączony wyświetlacz.

Według Marka Gurmana monitorowanie snu przez Apple Watcha stanie się rzeczywistością w 2020 r.

3. MacBooki z procesorami ARM

To kolejny produkt, o którym słyszymy co najmniej od kilku lat. Wiemy, że Apple od dawna pracuje nad stworzeniem własnego procesora, który zastąpiłyby wykorzystywane teraz w Macach chipy Intela. W marcu tego roku pojawiła się nawet plotka, że w Cupertino testują już własne procesory ARM.

Biorąc pod uwagę, jak świetne procesory mobilne tworzy Apple, obserwatorzy spodziewają się, że ich własne chipy, które będą napędzać MacBooki (a potem też pozostałe Maki), będą oferować ponadprzeciętną wydajność.

O tym właśnie wspomina dzisiaj Gurman dodając, że procesory ARM od Apple mają być nie tylko niezwykle szybkie, ale też bardzo energooszczędne. Premiera pierwszych komputerów z tymi jednostkami centralnymi przewidziana jest na 2020 r.

Przeczytaj też: 5 największych zalet zastosowania przez Apple własnych procesorów w Macach

4. Odmieniony iPhone

Z wielu doniesień, które docierały do nas w ostatnich miesiącach wiemy, że w przyszłym roku Apple planuje mocno odmienić dizajn iPhone’a. Bloomberg potwierdza dzisiaj te informacje – zdaniem Marka Gurmana, będzie to największy update iPhone’a od 2017 r., czyli od momentu wprowadzenia iPhone’a X.

Oprócz nowego dizajnu, iPhone (“12 Pro”?) zyska wsparcie 5G oraz tylną kamerę 3D, która odegra ważną rolą w planach Apple dotyczących rozszerzonej rzeczywistości.

Wszytko, co wiemy na temat przyszłorocznego iPhone’a znajdziecie tutaj.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: