Karta płatnicza Twisto połączona z aplikacją już dostępna. Czy to będzie pogromca Revoluta?

Tomek Czech   21 października 2019

Zapowiadana przez nas w zeszłym tygodniu premiera karty płatniczej Twisto połączonej z aplikacją stała się rzeczywistością – apka jest już dostępna w App Store (oraz Google Play). Twisto ma olbrzymie ambicje i wielkie plany podboju polskiego rynku.

berrolia

Twisto – aplikacja i karta wielowalutowa

Dotychczas fintech oferował płatności w 300 sklepach internetowych. Od dziś z Twisto można korzystać w każdym sklepie online i tradycyjnym, w Polsce i za granicą – wszędzie, gdzie akceptowany jest Mastercard. Jest to możliwe za sprawą wielowalutowej karty płatniczej Twisto połączonej z aplikacją.

Zakupy z Twisto są bardzo proste – posiadacz karty robi zakupy w ramach bezpłatnego miesięcznego limitu, a potem zwraca jego równowartość w dowolnym momencie – od razu po zakupie lub do 45 dni (licząc od początku miesiąca) – korzystając z BLIKA bądź przelewu.

Dzięki temu zakupy są bezpieczniejsze (kupujący nie angażuje własnych środków finansowych do czasu, aż sprawdzi produkt i zdecyduje, że chce go zatrzymać) i wygodniejsze (zakupu można dokonać w dowolnym momencie, np. wykorzystując promocję, albo w sytuacji chwilowego braku środków).

Twisto nie jest połączone z kontem bankowym. Płatności zagraniczne z Twisto odbywają się po najbardziej korzystnym kursie Mastercard  – bez potrzeby wcześniejszej wymiany waluty. Bez opłat i prowizji, nawet w weekendy.

Kartę Twisto zamawiamy bezpośrednio z aplikacji.

Zakładając konto Twisto z tym specjalnym linkiem otrzymacie 50 zł do wykorzystania na zakupy (więcej informacji tutaj).

Załóż konto Twisto Free i zdobądź 50 zł na zakupy

Jeszcze w tym roku aplikacja Twisto zyska dodatkowe funkcje – program Cashback, czyli zwrot części wydatków poniesionych w wybranych sklepach oraz funkcję Twisto Split – łatwy podział rachunku między znajomych (nawet tych, którzy nie korzystają z Twisto).

W pierwszym kwartale 2020 r. Twisto zaoferuje też płatności Apple Pay (a później Google Pay). Jeszcze w pierwszej połowie 2020 r. użytkownicy będą też mogli rozłożyć większe zakupy na raty z poziomu aplikacji.

Pogromca Revoluta?

Na razie, płacąc kartą Twisto lub przez aplikację Twisto możemy korzystać ze środków przyznanych nam w ramach limitu. Ale już niedługo nasze konto będziemy mogli też zasilić środkami własnymi (podpinając dowolną kartę).

Będziemy więc mieli dwie opcje – korzystać albo z własnych pieniędzy, albo z limitu kredytowego. Dlatego Twisto ma nadzieję na pokonanie Revoluta, który oferuje tylko jedną z tych opcji.

Twisto – jak to działa?

 • Aby korzystać z karty Twisto należy pobrać aplikację na telefon i zarejestrować się.
 • Po otrzymaniu miesięcznego limitu można robić zakupy.
 • Limit przyznawany jest na podstawie deklaracji klienta oraz ocenie jego zdolności kredytowej i może sięgać kilku tysięcy złotych.
 • Aplikacja i karta są darmowe, bez względu na liczbę wykonanych transakcji.
 • Poziom wykorzystania limitu i zestawienie wszystkich transakcji są widoczne w aplikacji w czasie rzeczywistym.
 • Użytkownik dostaje także powiadomienie push po każdym zakupie i zestawienie wydatków na koniec dnia.
 • Okres rozliczeniowy trwa od 1 do ostatniego dnia miesiąca.
 • Na początku kolejnego miesiąca użytkownik otrzymuje podsumowanie i dodatkowe 15 dni na uregulowanie należności. W tym czasie może zdecydować, czy spłaci całość wydatków nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów, czy przesunie płatności o następny miesiąc.
 • Po spłacie całej sumy ponownie otrzymuje do wykorzystania bezpłatny limit kredytowy.
 • Jeśli użytkownik zdecyduje się przesunąć płatność o kolejny miesiąc (maksymalnie do 90 proc. sumy wszystkich wydatków), limit do wykorzystania w następnym miesiącu zostanie pomniejszony o kwotę, która przesunął.
 • Przesunięcie terminu płatności wiąże się z kosztem w wysokości 4,5 PLN za każde przesunięte 100 zł (45 zł za każdy 1000 zł).

Aplikacja Twisto jest dostępna za darmo w App Store.

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: