Stacja pogodowa Netatmo już ze wsparciem HomeKit

Tomek Czech   22 października 2019

Netatmo ogłosiło dzisiaj, że zaczyna wprowadzać wsparcie Apple HomeKit dla swojej inteligentnej stacji pogodowej – Netatmo Weather Station. Stacje od dziś zaczną otrzymywać stosowną aktualizację.

berrolia

Stacja pogodowa Netatmo Weather Station z HomeKit

Update oprogramowania wprowadzający HomeKit otrzymają wszystkie stacje pogodowe Netatmo wyprodukowane od października 2016 roku. Wdrażanie aktualizacji rozpoczyna się 22 października i potrwa kilka tygodni.

Inteligentna stacja pogodowa Netatmo analizuje w czasie rzeczywistym parametry powietrza w pomieszczeniach i warunki pogodowe na zewnątrz. Urządzenie wysyła powiadomienia na smartfon użytkownika, np. gdy pogorszy się jakość powietrza. Rozwiązanie Netatmo pozwala także śledzić trendy w zmianach tych parametrów dzięki danym historycznym.

Dzięki kompatybilności z HomeKit, użytkownicy stacji mogą pytać Siri o warunki panujące w domu lub na zewnątrz. Przykładowo, można zapytać o temperaturę w ogrodzie lub jakość powietrza w salonie. Wyniki pomiarów ze stacji pogodowej Netatmo możemy teraz również sprawdzić bezpośrednio w aplikacji Dom.

Dzięki HomeKit użytkownicy mogą tworzyć automatyzacje i spersonalizowane scenariusze, łącząc na różne sposoby inteligentną stację pogodową Netatmo z innymi inteligentnymi rozwiązaniami w domu.

Do stacji pogodowej można dokupić dwa opcjonalne czujniki: deszczomierz oraz wiatromierz.

Inteligentna stacja pogodowa to kolejne urządzenie Netatmo, które zintegrowano z HomeKit. Pozostałe rozwiązania producenta wspierające ekosystem Apple to inteligentne kamery, inteligentny czujnik dymu, inteligentny czujnik jakości powietrza w pomieszczeniach, inteligentny termostat i inteligentne głowice Netatmo.

Inteligentna stacja pogodowa Netatmo kosztuje 749 zł.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: