iPhone na raty 0% – jeszcze w tym roku Apple zaoferuje taką usługę

Tomek Czech   31 października 2019

Nowy iPhone na raty 0%? Czasem zdarzają się takie oferty, ale okazjonalnie, musimy na nie “polować” i rzadko pojawiają się akurat wtedy, kiedy chcemy kupić nowy model smartfona z Cupertino. Jednak jeszcze w tym rok Apple zaoferuje taką możliwość wszystkim klientom, na stałe. Na razie tylko w Stanach Zjednoczonych.

berrolia

iPhone na raty 0% z Apple Card

Apple ogłosiło, że jeszcze przed końcem 2019 r. udostępni nową funkcję Apple Card – jej posiadacze będą mogli kupić iPhone’a bezpośrednio od Apple na 24 rat z zerowym oprocentowaniem. Do tego dochodzi jeszcze 3% zniżki w ramach cashback.

Jako że Apple Card jest na razie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, iPhone’a na raty 0% będą mogli kupić jedynie mieszkańcy tego kraju. Ale Tim Cook niedawno potwierdził, że firma chce jak najszybciej wprowadzić swoją kartę kredytową do wielu innych krajów, więc niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości będzie ona dostępna również w Polsce, a wraz z nią możliwość kupna iPhone’a na nieoprocentowane raty. W lipcu firma z Cupertino zarejestrowała w Polsce (i wielu innych państwach) znak towarowy „Apple Card”.

Jest bardzo prawdopodobne, że Apple rozszerzy program “raty 0%” również na inne sprzęty, jak iPad, Mac czy Apple Watch.

Zobacz też: Wyniki finansowe Apple za trzeci kwartał 2019 – kolejny rekord przychodów, ale znowu mniej sprzedanych iPhone’ów

Apple Card

Apple Card to karta kredytowa stworzona przez firmę z Cupertino przy współpracy z Goldman Sachs (jako bankiem wydającym kartę ) i MasterCard. Wirtualna karta działa w każdym miejscu, w którym akceptowane są płatności Apple Pay. Natomiast fizyczna karta działa wszędzie, gdzie można po prostu płacić kartą.

Kartę uzyskujemy w kilka chwil na iPhonie w aplikacji Wallet.

Tam też znajdziemy przejrzysty wykaz wszystkich transakcji Apple Card, z podziałem na poszczególne kategorie (jak wydatki na jedzenie, rozrywkę, transport, itd.).

Wydanie i prowadzenie karty jest bezpłatne. Nie zapłacimy też żadnej prowizji za transakcje, nawet za granicą.

Od każdej transakcji dokonanej Apple Card możemy otrzymać częściowy zwrot pieniędzy – 2% od transakcji dokonanych przez Apple Pay i 3% od transakcji za zakupy bezpośrednio u Apple (w sklepach Apple Store lub w internetowym sklepie Apple).

Fizyczna karta jest wykonana z tytanu i oprócz chipu zawiera jedynie logo Apple i nasze imię i nazwisko. Nie jest na niej nadrukowany numer karty, kod CVV czy data wygaśnięcia (wszystko to można sprawdzić w aplikacji Wallet).

Maty i powerbanki solarne Xtorm - nieograniczona energia w podróży!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: