Apple rejestruje w Polsce znak towarowy „Apple Card”. Kiedy karta będzie dostępna w naszym kraju?

Łukasz Bernaczyk   22 lipca 2019

W marcu Apple zaprezentowało własną kartę kredytową, znacznie różniącą się od znanych nam standardowych kart. Choć do użytku Apple Card ma trafić w tym roku tylko w USA, z dużym prawdopodobieństwem możemy powiedzieć, że Apple planuje wprowadzenie jej także do Polski. Być może szybciej, niż się spodziewaliśmy. 

berrolia

Apple Card

Apple Card to niezwykła karta kredytowa opracowana przez Apple wspólnie z bankiem Goldman Sachs oraz Master Card.

Więcej o tej unikalnej karcie pisaliśmy już wielokrotnie, m.in. tutaj i tutaj. Ja wymienię tylko kilka najbardziej charakterystycznych cech Apple Card:

  • posiada swój wirtualny odpowiednik w aplikacji Wallet;
  • wirtualna karta działa w każdym miejscu, w którym akceptowane są płatności Apple Pay;
  • fizyczna karta jest wykonana z tytanu i działa wszędzie, gdzie można po prostu płacić kartą;
  • usługa Daily Cash: od każdej transakcji dokonanej Apple Card możemy otrzymać częściowy zwrot pieniędzy – 2% od transakcji dokonanych przez Apple Pay i 3% od transakcji za zakupy bezpośrednio u Apple (w sklepach Apple Store lub w internetowym sklepie Apple);
  • oprócz chipu, karta zawiera jedynie logo Apple, MasterCard i Goldman Sachs oraz nasze imię i nazwisko;
  • nie jest na niej nadrukowany numer karty, kod CVV czy data wygaśnięcia (wszystko to można sprawdzić w aplikacji Wallet).

Apple Card w Polsce

Dowodem na plany wprowadzenia karty kredytowej Apple do Polski może być wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego, jaki gigant z Cupertino złożył w wielu krajach europejskich oraz w Hong Kongu. W dokumencie firma wnosi o zastrzeżenie zarówno znaku tekstowego w postaci zwrotu „Apple Card”, jaki i znaku graficzno-tekstowego „ Card”.

Co ciekawe, w tym samym dokumencie Apple zawnioskowało o zastrzeżenie znaku towarowego „Apple Cash”, czyli usługi umożliwiającej szybkie i proste przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikom sprzętu Apple, która również na razie jest dostępna jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Wniosek dotyczy Hong-Kongu oraz takich europejskich krajów jak: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Łotwa, Luksemburg, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania i Włochy.

Kiedy spodziewać się Apple Card w Polsce?

Na razie Apple oficjalnie wiadomo tylko, że Apple Card pojawi się w Stanach Zjednoczonych „latem tego roku”. Nie poinformowano, kiedy możemy spodziewać się jej w innych krajach.

Ale rejestracja znaku towarowego w kolejnych państwach może świadczyć o tym, że firma przymierza się do ekspansji Apple Card. Biorąc pod uwagę, że zarówno w Polsce, jak i w wielu innych państwach europejskich drogę przetarło wprowadzenie Apple Pay, nie jest wykluczone, że premiera karty kredytowej od Apple odbędzie się w naszym kraju już w 2020. Dużo będzie też zależało od tego, jak nowa usługa przyjmie się w USA.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: