Premiera nowego MacBooka Pro 16” może się odbyć jeszcze w tym tygodniu.

Łukasz Bernaczyk   12 listopada 2019

Wiele wskazuje na to, że nowego MacBooka Pro z ekranem o przekątnej 16 cali zobaczymy jeszcze w tym tygodniu. Nie zostanie on jednak zaprezentowany na specjalnej konferencji, lecz poprzez informację prasową, jak miało to miejsce dwa tygodnie temu w przypadku AirPods Pro.

berrolia

Nowy MacBook Pro 16”

Nowy model laptopa Apple z serii Pro to temat, który ekscytuje wielu fanów firmy z Cupertino już od wielu miesięcy.

Nowy MacBook Pro ma posiadać większy, 16-calowy ekran LCD, który dzięki cienkim ramkom zdołał zostać umieszczony w obudowie obecnego 15-calowego MacBooka Pro.Wiemy też, że wyświetlacz (ma mieć rozdzielczość 3072 x 1090 pikseli.

Oprócz tego nowy MacBook Pro 16” ma mieć nieco odmieniony Touch Bar, fizyczny przycisk Escape i może zostać wyposażony w klawiaturę nożycową (w miejsce dość awaryjnej klawiatury motylkowej).

Laptop ma kosztować około 3000 dolarów (w Polsce byłoby to około 15 tys. zł).

Prawdopodobna premiera jeszcze w tym tygodniu

Prawdopodobne jest, że nowego MacBooka Pro 16” zobaczymy jeszcze w tym tygodniu. 9to5mac dotarł do informacji pochodzących z kilku różnych źródeł o planowanym na początek tego tygodnia w Nowym Jorku prywatnym spotkaniu Apple z przedstawicielami mediów, na którym mogą im zostać przekazane informacje na temat nowego laptopa.

Jeśli tak się stanie, dzień lub dwa później Apple mogłoby oficjalnie, poprzez informację prasową ogłosić wprowadzenie 16-calowego MacBooka Pro do sprzedaży. Od kilku lat jest to sposób firmy z Cupertino na wprowadzanie na rynek niektórych nowych produktów.

Nie wiadomo, czy na spotkaniu z prasą zostanie też pokazany zapowiedziany wcześniej przez Apple nowy Mac Pro z wyświetlaczem Pro Display XDR.

MacBooki i iPady ze zniżką nawet 11%. Do tego akcesoria w prezencie!

Źródło
Grafika

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: