IKEA opóźnia wsparcie HomeKit dla swoich inteligentnych rolet

Łukasz Bernaczyk   9 grudnia 2019

Stosunkowo tanie rolety IKEA z wsparciem dla HomeKit miały mocno namieszać na rynku. Rolety wprawdzie trafiły jakiś czas temu do sprzedaży, jednak bez zgodności z HomeKit, która miała zostać dodana jesienią tego roku w postaci aktualizacji oprogramowania. Teraz dowiadujemy się jednak, że takiej aktualizacji w tym roku nie zobaczymy.

berrolia

IKEA – wsparcie HomeKit dla rolet opóźnione

W sierpniu tego roku IKEA wypuściła smart-rolety, które są relatywnie tanie w porównaniu do konkurencji. W momencie premiery, produkty z serii FYRTUR oraz KADRILJ wspierały system Google Home oraz aplikację IKEA, jednak producent zapewniał, że wsparcie HomeKit jest w drodze i zostanie dodane poprzez aktualizację oprogramowania jesienią tego roku.

Niestety, jesieni zostało nam dwa tygodnie, a „tego roku” niewiele ponad trzy tygodnie. Jeden z użytkowników postanowił więc zapytać za pomocą Twittera, kiedy może spodziewać się obiecanego wsparcia HomeKit.

Jak się okazuje termin z „jesienią tego roku” został właśnie przez producenta przesunięty na „początek przyszłego roku”.

Nasuwają się dwa pytania: czy tym razem IKEA dotrzyma terminu, oraz co oznacza “początek roku”? Trudno więc powiedzieć, czy rolety otrzymają wsparcie dla HomeKit już w styczniu, w lutym czy np. dopiero w marcu, albo jeszcze później.

Więcej o inteligentnych roletach IKEA z serii  FYRTUR i KADRILJ przeczytasz tutaj.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: