Orange oferuje rozmowy w jakości HD+ dla iPhone’a 11, 11 Pro i 11 Pro Max

Tomek Czech   13 grudnia 2019

We wrześniu Orange uruchomiła w swojej sieci kodek EVS, który zapewnia wysoką jakość dźwięku (HD+) podczas rozmowy. Teraz do listy telefonów, które obsługują EVS w Orange dołączyły najnowsze flagowce Apple, czyli iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max.

berrolia

EVS, czyli rozmowy HD+ w Orange

Kodek EVS (Enhanced Voice Services), nazywany też HD+, przekazuje zarówno bardzo wysokie, jak i bardzo niskie dźwięki, koryguje szumy i zakłócenia w dużo większym stopniu, niż ma to miejsce w przypadku wcześniejszych technologii. Rezultatem jest bardzo wysoka jakość dźwięku podczas rozmowy. Orange zapewnia, że EVS to obecnie najlepszy kodek wspierany przez sieci komórkowe.

Żeby móc rozmawiać w jakości HD+, nasz smartfon musi korzystać z VoLTE lub WiFi Calling (są dostępne w Orange). Oba biorące udział w rozmowie smartfony muszą wspierać EVS.

Oprócz trzech najnowszych iPhone’ów – 11, 11 Pro i 11 Pro Max, na liście smartfonów obsługujących EVS w Orange są również:

  • Samsung S10e
  • Samsung S10
  • Samsung S10+
  • Sony Xperia XZ2
  • Sony Xperia XZ3
  • Sony Xperia 1
  • Sony Xperia 5

(w przypadku telefonów Sony Xperia – tylko egzemplarze kupione w Orange Polska)

Zobacz też: WiFi Calling działa już na iPhonie w Orange i Play. W Orange możemy już też korzystać z VoLTE (szczegóły)

Wielka wyprzedaż OUTLETU ThinkStore – jak nowe, a tańsze o połowę!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: