Zobacz, o ile iPhone 11 Pro jest szybszy od iPhone’a 6s

Tomek Czech   28 lutego 2020

Youtuber PhoneBuff, znany z testów porównujących szybkość wszystkich najnowszych i najpopularniejszych smartfonów na rynku, zrobił dość nietypowy, ale bardzo ciekawy test – porównał prędkość działania najnowszego flagowca Apple – iPhone’a 11 Pro z iPhonem 6s, czyli modelem, którego premiera odbyła się niemal 5 lat temu, i który przez długi czas był niekwestionowanym królem szybkości wśród wszystkich topowych smartfonów na rynku.

berrolia

iPhone 11 Pro vs. iPhone 6s

Jak należało się spodziewać, iPhone 11 Pro zdecydowanie wygrał tę potyczkę, deklasując iPhone’a 6s. Pokazuje to, jak bardzo wzrosła wydajność smartfonów w ciągu ostatnich pięciu lat, a zwłaszcza – jak bardzo do przodu posunęło się Apple (ich własne procesory, jak dobrze wiemy, właściwie nie mają konkurencji).

Z drugiej strony podejrzewam jednak, że wiele osób obstawiałoby jeszcze bardziej wyraźne zwycięstwo iPhone’a 11 Pro nad swoim dużo starszym bratem. Sam autor testu przyznaje, że iPhone 6s radził sobie podczas tej próby zaskakująco dobrze. W dużej mierze jest to z pewnością zasługa tego, że pięcioletni już 6s jest nadal kompatybilny z najnowszą wersją iOS – obydwa testowane iPhone’y działały na iOS 13.3.1. Jak wiemy, Apple przykłada dużo uwagi do optymalizacji każdego nowego iOS pod kątem pracy ze starszymi urządzeniami.

Zobaczcie test:

Odkrywaj codziennie nowe promocje na iSpot.pl

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: