Twisto zapowiada Apple Pay, kartę wirtualną, raty 0% w aplikacji i rezygnację z plastiku do 2024

Tomek Czech   28 lutego 2020

Twisto robi się coraz ciekawsze  – niedawno fintech wprowadził split i cashback (nawet do 10%), ale nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne nowości – wsparcie dla Apple Pay i Google Pay oraz wprowadzenie karty wirtualnej, jak również rat w aplikacji (docelowo również “rat 0%”). Idąc z duchem czasu ogłasza też, że do 2024 r. planuje całkowicie zrezygnować z plastiku.

Twisto z Apple Pay

Płatności mobilne z Cupertino mają trafić do Twisto już w kwietniu. Naszą kartę Twisto będziemy mogli dodać do aplikacji Wallet i płacić nią iPhonem czy Apple Watchem przy użyciu Apple Pay wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe, a także w aplikacjach i sklepach internetowych.

Wirtualna karta Twisto i Google Pay już w marcu, rezygnacja z plastiku do 2024

Nieco wcześniej niż Apple Pay – już w marcu, Twisto wdroży płatności Google Pay i wprowadzi karty wirtualne.

To właśnie pozwoli fintechowi na rozpoczęcie realizacji planu całkowitej rezygnacji z plastiku – do 2024 r. Twisto planuje zrezygnować z wydawania kart plastikowych, przechodząc na płatności kartą wirtualną i zbliżeniowe z Apple Pay i Google Pay.

Raty w aplikacji

Już wkrótce użytkownicy aplikacji Twisto będą też mogli rozłożyć większy zakup na raty z pomocą kilku kliknięć – bez niepotrzebnych pośredników, formularzy i straty czasu.

Raty od Twisto są już dostępne dla użytkowników w Czechach. Klienci mogą zapłacić w ten sposób za każdy zakup o wartości przekraczającej 3000 KCZ (ok. 500 zł), rozkładając go na raty od 3 do 12 miesięcy. Klient może podzielić dany zakup w dowolnym momencie w miesiącu. Koszt jest podawany w aplikacji (RRSO i kwota, którą trzeba będzie oddać).

Twisto pracuje też nad ratami 0 proc., czyli modelu polegającym na podziale wydatku na raty bez żadnych kosztów dla klienta, w którym prowizję ma spłacić sklep. Takie rozwiązanie działa już w czeskim Smarty.cz. i zostanie wprowadzone również w Polsce.

Twisto – kilka statystyk

Fintech podał też kilka ciekawych informacji dotyczących tego, w jaki sposób użytkownicy korzystają z aplikacji Twisto:

Przeciętny użytkownik loguje się do aplikacji Twisto 9 razy w miesiącu i wykonuje miesięcznie 13 transakcji, wydając łącznie 300 EUR, przede wszystkim na jedzenie, podróże i rozrywkę. Użytkownicy Twisto średnio 4 razy w roku korzystają z opcji przesunięcia płatności na kolejny okres rozliczeniowy.

Z aplikacji i karty Twisto w Polsce i w Czechach korzysta dziś przeszło 140 tys. zarejestrowanych klientów – ponad 3,5 razy więcej niż w 2018 r. Uwzględniając płatności internetowe w formule „kup teraz, zapłać później”, fintech obsłużył ponad 1 mln klientów.

Twisto zakłada, że w 2020 r. liczba zarejestrowanych użytkowników aplikacji sięgnie 300 tys., a w 2024 r. – 2,5 miliona. W pozyskaniu klientów pomogą ekspansja zagraniczna – następnym krokiem na drodze fintechu będzie Rumunia.

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: