Nowa funkcja bezprzewodowego przywracania systemu OS Recovery odnaleziona w iOS 13.4 beta – to jeden z ostatnich kroków do iPhone’a bez żadnego portu

Łukasz Bernaczyk   28 lutego 2020

W najnowszej deweloperskiej wersji beta systemu iOS 13.4 odnaleziono nową, bardzo ważną funkcjonalność, która jest kolejnym dużym krokiem ku iPhone’owi beż żadnego portu.

OS Recovery

Nowa funkcjonalność, którą odnaleźli redaktorzy 9to5mac w kodzie iOS 13.4 beta 3 to najprawdopodobniej jeden z ostatnich kroków milowych pozwalających na wyeliminowanie fizycznego portu w iPhonie.

Wygląda ma to, że w niedalekiej przyszłości – być może w finalnej wersji iOS 13.4 lub w iOS 14 – będziemy mogli przywrócić system iOS bez konieczności podłączania telefonu do komputera i użycia iTunes.

Podobnie, jak od wielu lat ma to miejsce w komputerach Mac, iPhone’y będą posiadały funkcjonalność odtworzenia systemu prosto z serwerów Apple, oczywiście bezprzewodowo, przez WiFi, bez konieczności udziału Maca w całym procesie.

Całkowicie bezprzewodowy iPhone już w 2021?

Z wielu wcześniejszych doniesień wiemy, że Apple pracuje nad iPhonem bez jakiegokolwiek fizycznego portu komunikacyjnego.

Znany Analityk Ming-Chi Kuo, w swoim grudniowym raporcie pisał, że Apple zamierza wprowadzić na rynek „bezportowego”, całkowicie bezprzewodowego iPhone’a w 2021 roku. Rewelacje te potwierdzili niedługo później specjaliści z Barclays. Wbrew niektórym przewidywaniom, Lightning nie zostanie zastąpiony przez port USB-C – Apple zamierza pozbyć się portu w ogóle.

Bezprzewodowe ładowanie, synchronizacja i teraz przywracanie sytemu operacyjnego – to już w zasadzie pewne, że iPhone bez jakiegokolwiek fizycznego portu to tylko kwestia czasu.

Z miłości do Apple

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: