Nowa funkcja bezprzewodowego przywracania systemu OS Recovery odnaleziona w iOS 13.4 beta – to jeden z ostatnich kroków do iPhone’a bez żadnego portu

Łukasz Bernaczyk   28 lutego 2020

W najnowszej deweloperskiej wersji beta systemu iOS 13.4 odnaleziono nową, bardzo ważną funkcjonalność, która jest kolejnym dużym krokiem ku iPhone’owi beż żadnego portu.

berrolia

OS Recovery

Nowa funkcjonalność, którą odnaleźli redaktorzy 9to5mac w kodzie iOS 13.4 beta 3 to najprawdopodobniej jeden z ostatnich kroków milowych pozwalających na wyeliminowanie fizycznego portu w iPhonie.

Wygląda ma to, że w niedalekiej przyszłości – być może w finalnej wersji iOS 13.4 lub w iOS 14 – będziemy mogli przywrócić system iOS bez konieczności podłączania telefonu do komputera i użycia iTunes.

Podobnie, jak od wielu lat ma to miejsce w komputerach Mac, iPhone’y będą posiadały funkcjonalność odtworzenia systemu prosto z serwerów Apple, oczywiście bezprzewodowo, przez WiFi, bez konieczności udziału Maca w całym procesie.

Całkowicie bezprzewodowy iPhone już w 2021?

Z wielu wcześniejszych doniesień wiemy, że Apple pracuje nad iPhonem bez jakiegokolwiek fizycznego portu komunikacyjnego.

Znany Analityk Ming-Chi Kuo, w swoim grudniowym raporcie pisał, że Apple zamierza wprowadzić na rynek „bezportowego”, całkowicie bezprzewodowego iPhone’a w 2021 roku. Rewelacje te potwierdzili niedługo później specjaliści z Barclays. Wbrew niektórym przewidywaniom, Lightning nie zostanie zastąpiony przez port USB-C – Apple zamierza pozbyć się portu w ogóle.

Bezprzewodowe ładowanie, synchronizacja i teraz przywracanie sytemu operacyjnego – to już w zasadzie pewne, że iPhone bez jakiegokolwiek fizycznego portu to tylko kwestia czasu.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: