Zabawka edukacyjna WeDraw – niech rodzice pracują w spokoju, a dzieci dobrze się bawią i przy okazji uczą

Dawid Olczak   27 marca 2020

Jako ojciec dwójki dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym, który ostatnimi czasy razem z żoną pracuje z domu, napiszę krótko – każda zabawka edukacyjna, która zajmie dziecko na więcej niż godzinę jest aktualnie na wagę złota. Oczywiście nie mam tu na myśli braku poczucia obowiązku, żeby zajmować się dziećmi przez cały dzień (bo bardzo chętnie bym to robił) i wciskania im substytutów prawdziwego rodzicielstwa. Ale wszyscy wiemy jak jest w rzeczywistości. Pracować trzeba, a dzieci w tym czasie muszą nauczyć się odrobiny samodzielności.

Oczywiście, gdy szkoły i przedszkola zostały zamknięte, razem z żoną ułożyliśmy plan codziennych zajęć dla dzieci, aby się nie nudziły – zabawy, nauka, kolorowanie, sprzątanie, granie na konsoli, poranne ćwiczenia, medytacja, itp. Jednak czynności, które często się powtarzają szybko się nudzą, a do tego dochodzi tęsknota za wyjściem na dwór, czy za kolegami i koleżankami ze szkoły i przedszkola. Dlatego postanowiłem poszukać zabawki, która da moim dzieciom trochę więcej frajdy niż przysłowiowa szmaciana lalka, a jednocześnie pozwoli im uczyć się przez zabawę i zajmie ich przez dłuższą chwilę – takie trzy w jednym: zabawa, nauka i… cisza!

Wydaję mi się, że po kilku dniach poszukiwań znalazłem coś sensownego – poznajcie WeDraw, zabawkę edukacyjną, która w formie zabawy uczy rysować, liczyć czy literować, i która powinna przypaść do gustu zarówno rodzicom, jak i ich pociechom.

berrolia

Czym jest robot WeDraw?

WeDraw to prywatny nauczyciel, który uczy rysunku, liczenia i literowania. Jego działanie jest niezwykle proste – po włączeniu wystarczy zeskanować kartę, a WeDraw przeprowadzi dziecko przez całe zadanie, krok po kroku. Na zewnątrz korpusu zabawki (przypominającej duże jajko) wystaje mechaniczne ramię, które za pomocą mazaka znajdującego się na jego końcu rysuje po kartce papieru A4.

Robot mówi po polsku.

Nauka rysowania

Rysowanie to jedna z tych czynności, która zdobywana jest przez dziecko jako pierwsza, dlatego jest tak istotna. Dziecko poprzez rysowanie kształtuje swoje umiejętności, rozwija wyobraźnię, kreatywność i zdolności manualne. WeDraw pokazuje i tłumaczy przyjemnym głosem, jak – krok po kroku – narysować wybrany przez dziecko obrazek.

Nauka liczenia

Robot WeDraw posiada również karty z zagadkami matematycznymi, które w ciekawy sposób zachęcą dziecko do nauki liczenia, ale także uczy rozpoznawania figur geometrycznych i odczytywać godziny z zegara. Tego typu zagadki doskonale ćwiczą u dziecka logiczne myślenie i zachęcają do nauki.

Nauka literowania

Zestaw zawiera także karty z zagadkami o zwierzętach. Uczy literowania angielskich nazw zwierząt, co pozwala dziecku ćwiczyć alfabet i nauczyć się trochę angielskiego. Przy okazji, poznaje wiele ciekawostek na temat zwierząt i ich cechy. Wszystkie zwierzątka, które rysuje WeDraw, dziecko może pokolorować, ale także narysować swoje własne, naśladując robota.

Nauka przez zabawę

Robot WeDraw to doskonała zabawka służąca do nauki dzieci od 3 do 8 lat, która umożliwia im pracę we własnym tempie. Nauka rysowania rozwija u dzieci wyobraźnię i kreatywność, a zadania matematyczne liczenia w zakresie 0-10. Dzięki zagadkom związanym ze zwierzątkami i zadaniami z literowaniem, dziecko poznaje alfabet i różne cechy zwierząt.

WeDraw jest niezwykle łatwy w obsłudze – posiada tylko jeden przycisk. Dziecko może samo wybierać spośród wielu kart i zadań, ale także samodzielnie decyduje o kolejnym kroku w zadaniu, dzięki czemu zabawa przebiega w jego tempie.

Zestaw zawiera:

  • 1 szt. zabawka robot
  • 10 szt. kart do nauki rysowania
  • 5 szt. kart z zadaniami matematycznymi
  • 5 szt. kart z zagadkami ze zwierzętami
  • 26 szt. kart z literami alfabetu
  • 10 szt. kart z cyframi 0-9
  • 1 szt. książeczki “Księga Potworków”
  • 2 szt. cienkopisów
  • 1 szt. kabla do ładowania
  • 1 szt. instrukcji w języku polskim

Rysowanie

Liczenie

Literowanie

Masz w domu przedszkolaka? WeDraw to coś dla niego!

Zabawka edukacyjna WeDraw to pewnością świetny prezent dla każdego przedszkolaka (szczególnie w tym czasie). To też swego rodzaju nagroda za bycie dzielnym i wytrwałym,  uwierzcie mi na słowo – dzieci swoje też przecierpią wyrzekając się choćby wyjścia na dwór czy kontaktu z rówieśnikami.

Jestem również pewien, że to dobra inwestycja w rozwój naszej pociechy, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Zabawkę WeDraw można kupić aż o 100 zł taniej w ThinkStore. Jeśli jako opcję dostawy wybierzesz “Paczkomat”, będzie ona darmowa.

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: