Nowe funkcje w iOS 14: tłumaczenie stron w Safari

Łukasz Bernaczyk   3 czerwca 2020

W kodzie wczesnej wersji iOS 14 redaktorzy 9to5Mac znaleźli informacje o nowej funkcji w Safari. Przeglądarka będzie mogła tłumaczyć strony internetowe na inne języki. Przełączanie się między tłumaczeniami ma być możliwe bez konieczności przeładowywania strony i – co bardzo ważne – całość procesu tłumaczenia nie będzie wymagała połączenia z internetem.

berrolia

iOS 14: tłumaczenie stron w Safari

Obecnie w iOS 13 użytkownik może poprosić Siri o tłumaczenie fragmentu strony internetowej na inny język. Nowa wersja iOS, oznaczona numerem “14”, ma mocno rozbudować funkcjonalność tłumaczenia na przestrzeni całego systemu operacyjnego dla iPhone’ów.

Wbudowany tłumacz trafi także do Safari. Pozwoli on na tłumaczenie „w locie” całych witryn internetowych w sposób automatyczny, z automatycznym rozpoznawaniem języka strony.

Co ciekawe, tłumaczenie na dowolny język, jak i przełączanie się między językami, ma być możliwe nawet bez dostępu do internetu, a sama strona nie będzie musiała zostać przeładowana, co powinno znacznie wpłynąć na szybkość i wygodę korzystania z tej funkcji.

Za całość procesu tłumaczenia ma być odpowiedzialny silnik neuronowy (Neural Engine) będący integralną częścią procesorów Apple z linii “A”.

Redaktorzy 9to5Mac piszą też, że funkcjonalność „tłumaczenia w locie” jest również testowana w innych aplikacjach, jak np. App Store, gdzie tłumaczone miałyby być recenzje i opisy aplikacji.

iPadOS 14: Safari z pełnym wsparciem dla Apple Pencil

Inne znalezisko w iOS 14 jest takie, że Safari na iPadzie ma otrzymać pełne wsparcie dla Apple Pencil. Nie mówimy tu wyłącznie o przewijaniu stron za pomocą rysika Apple, lecz o możliwości zaznaczania, podkreślania, rysowania i tym podobnych czynnościach.

iOS 14 oraz iPadOS 14 zostaną zaprezentowane już za trzy tygodnie, podczas konferencji WWDC 2020.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: