Nowy iPad Air (4. gen.) może otrzymać port USB-C, a wyglądem zbliżyć się do iPada Pro. Nowy iPad mini dalej z portem Lightning – raport

Łukasz Bernaczyk   3 czerwca 2020

Według najnowszego raportu serwisu MacOtakara, tegoroczne iPady Air (4. generacji) upodobnią się nieco do iPadów Pro. Jedną ze zmian ma być zastąpienie portu Lightning złączem USB-C. Co ciekawe, nowy iPad mini, który również pojawia się na horyzoncie, ma być nadal wyposażony w port Lightning.

berrolia

Nowy iPad Air 4. gen. (2020)

Powołując się na dane bezpośrednio z łańcucha dostaw Apple, Macotacara twierdzi, że iPad Air 4. generacji, który ma zostać zaprezentowany w drugiej połowie tego roku, przejdzie poważne zmiany i upodobni się nieco do tabletów z linii Pro.

Port Lightning ma zostać zastąpiony przez USB-C, a obudowa oparta na konstrukcji nowych iPadów Pro, co może (choć nie musi) oznaczać cienkie ramki wokół ekranu i płaskie boki.

Niewiadomą jest kwestia biometrycznej weryfikacji użytkownika w nowym iPadzie Air. Upodobnienie do iPada Pro może oznaczać, że otrzyma on Face ID. Ale wcześniej pojawiały się informacje, że może on zostać wyposażony w Touch ID umieszczony pod wyświetlaczem. No i nie możemy wykluczyć takiego scenariusza, że Apple pozostawi w nowym modelu Aira przycisk Home z czytnikiem linii papilarnych.

Nowy iPad mini z ekranem 8,5″-9″

MacOtakara potwierdza też informacje podane przez analityka Ming-Chi Kuo, że Apple szykuje się do wprowadzenia na rynek nowego modelu iPada mini z ekranem 8,5″-9″. W tym modelu ma jednak pozostać port Lightning.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: