iPhone 12: premiera wszystkich czterech modeli w październiku (raport)

Tomek Czech   4 czerwca 2020

Data premiery nowego iPhone’a – iPhone’a 12, jest w tym roku większą zagadką niż w latach poprzednich. Główną przyczyną są oczywiście ograniczenia spowodowane pandemią koranawirusa, ale nie bez znaczenia jest też fakt, że tym razem Apple ma wprowadzić na rynek aż cztery nowe modele, a ekrany dwóch z nich ma po raz pierwszy wyprodukować inny podwykonawca. Najnowszy raport Digitimes mówi, że iPhone 12 trafi do sprzedaży dopiero w październiku.

berrolia

iPhone 12 – premiera w październiku?

Na początku pandemii SARS-CoV-2 Digitimes podawał, że wrześniowa data premiery iPhone’a 12 nie jest zagrożona. Ale od tego czasu wiele się zdarzyło i według najnowszych informacji zdobytych przez tajwańskich redaktorów, nowe modele iPhone’a mają zadebiutować z miesięcznym opóźnieniem.

Jak donosi Digitimes, w lipcu lub sierpniu, czyli miesiącach, w których zazwyczaj rozpoczynała się masowa produkcja nowych iPhone’ów, Apple zacznie produkcję tylko jednego telefonu – tańszego modelu z ekranem 6,1 cala. Stanie się tak dlatego, że wyświetlacz OLED dla niego będzie po raz pierwszy wyprodukowany przez innego niż producenta niż Samsung – firmy LG i BOE. W Cupertino muszą się upewnić, że finalny produkt będzie spełniał ich standardy.

Masowa produkcja pozostałych trzech modeli – tańszego 5,4″ oraz wersji Pro 6,1″ i 6,7″ rozpocznie się już w trzecim kwartale tego roku, najprawdopodobniej we wrześniu. Z tego powodu premiera wszystkich nowych iPhone’ów z serii “12” ma odbyć się dopiero w październiku.

Oczywiście opóźnienie dotyczy rynkowej premiery iPhone’a 12, czyli daty pojawienia się w sprzedaży. Bez względu na opóźnienia, Apple może wciąż zorganizować konferencję na początku września, na której zaprezentuje swoje nowe flagowce.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: