Ruszyła przedsprzedaż inteligentnej kamery Eve Cam ze wsparciem dla HomeKit Secure Video

Dawid Olczak   4 czerwca 2020

Firma Eve oficjalnie rozpoczęła przedsprzedaż długo wyczekiwanej kamery Eve Cam. Jako jedna z niewielu kamer na rynku może ona poszczycić się wsparciem dla HomeKit Secure Video, które gwarantuje swoim właścicielom znacznie większą ochronę prywatność i bezpieczeństwo. Warto też podkreślić, że tak jak pozostałe akcesoria firmy Eve, kamera Eve Cam nie zbiera Twoich danych osobowych, nie zmusza Cię do założenia konta lub rejestracji akcesoriów. Tylko Ty masz dostęp do wszystkich danych, które są rejestrowane przez urządzenia Eve. Więc niech nikogo nie dziwi fakt, że jest to dla mnie, wielkiego fana smart home, jedna z ważniejszych premier w ostatnim czasie.

Jednak to nie wszystko – jest mi również niezmiernie miło poinformować, że przedsprzedaż kamery Eve Cam z HomeKit Secure Video ruszyła właśnie w Waszym ulubionym sklepie – ThinkStore. Aktualnie to jedyny sklep w Polsce, który oferuje taką możliwość. W dodatku w specjalnie obniżonej, premierowej cenie!

berrolia

HomeKit Secure Video

Kamery domowe, które rejestrują każdy ruch w naszym domu, 24 godziny na dobę, to bez dwóch zdań jeden z najważniejszych elementów zwiększający bezpieczeństwo nasze oraz naszych bliskich. To jednak również bardzo duże ryzyko wycieku danych w przypadku, gdy decydujemy się na zakup taniej i niecertyfikowanej kamery, która z bezpieczeństwem ma niewiele wspólnego. Znane są już przypadki, że właściciele kamer jednej ze znanych chińskich firm mogli w aplikacji producenta zobaczyć widok z kamery sąsiada i na odwrót. Dlatego niezwykle istotne dla nas, jako użytkowników, powinno być to, aby zadbać o swoją prywatność należycie, a nie tylko pozornie.

Taką gwarancje prywatności z pewnością daje kamera Eve Cam, gdyż jest ona kompatybilna wyłącznie z HomeKit Secure Video. Nie mamy tu do czynienia z kamerą, która obok oprogramowania producenta (któremu z założenia nie powinniśmy całkowicie ufać), HomeKit Secure Video traktuje jako dodatkową opcję i zapis wideo oraz wiele innych funkcji realizuje podwójnie – jest to z pewnością znacznie mniej bezpieczne.

W bardzo dużym skrócie objaśnię, w jaki sposób Eve razem z Apple dbają o nasze bezpieczeństwo.

Obraz z kamery zgodnej z HomeKit Secure Video jest wysyłany bezpośrednio do naszego centrum akcesoriów (Apple TV, HomePod, iPad), w tym miejscu (czyli lokalnie na naszym fizycznym urządzeniu) jest szyfrowany, a dopiero później wysyłany do chmury w postaci zaszyfrowanej.

Możecie też zobaczyć bardzo fajne wideo pokazujące jak komunikują się urządzenia marki Eve.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat HomeKit Secure Video, koniecznie posłuchaj ThinkHome Podcast.

Kamera Eve Cam z HomeKit Secure Video – trochę danych technicznych

Kamera domowa Eve Cam oferuje szerokie pole widzenia (150 °), wysoką rozdzielczość (1080p), możliwość rejestracji wideo w nocy oraz dwukierunkową komunikacje głosową za pomocą wbudowanego mikrofonu i głośnika. Kamera posiada również wsparcie dla WiFi 2.4 i 5 GHz, co może mieć duże znacznie przy strumieniowanego obrazu na żywo.

W zestawie znajdziemy oczywiście samą kamerę, przewód USB o długości 220 cm, metalową płytkę magnetyczną do instalacji na ścianie, zasilacz oraz instrukcję obsługi.

Funkcje Eve Cam:

 • Obsługa Apple HomeKit Secure Video
 • Wideo H.264 1080p / 24fps
 • Pole widzenia 150 °
 • Czujnik ruchu na podczerwień
 • Noktowizor do 5 metrów
 • Dwukierunkowa komunikacja z wbudowanym mikrofonem i głośnikiem
 • Elastyczny montaż 360° x 180° z podstawą magnetyczną
 • Status LED

Wymagania:

 • iPhone lub iPad z systemem iOS/iPadOS 13.5 lub nowszym
 • HomePod lub Apple TV z systemem tvOS 13.4 lub nowszym (jako hub domowy)
 • Sieć Wi-Fi (2,4/5 GHz 802.11 a/b/g/n)
 • Plan Apple iCloud o pojemności 200 GB lub wyższej
 • WLAN (2,4 GHz/5 GHz)

Wymiary

 • 122 x 65 x 60 mm (wys. x szer. x głęb.)

Eve Cam – przedsprzedaż w ThinkStore

Jak wspomniałem, kamera Eve Cam z HomeKit Secure Video jest już dostępna w przedsprzedaży w ThinkStore (jako pierwszym i jedynym obecnie sklepie w Polsce), w dodatku w specjalnej, nieco niższej premierowej cenie.

Niestety, z uwagi na ogromne zainteresowanie tym produktem na całym świecie, dostawy są mocno ograniczone, co wiąże się również z ograniczoną liczbą sztuk w przedsprzedaży w ThinkStore. Promocja jest również ograniczona czasowo – może zakończyć się wcześniej, po wyczerpaniu zamówień na egzemplarze przedsprzedażowe.

Wysyłka produktu rozpocznie się pod koniec czerwca, najpóźniej w pierwszej połowie lipca.

Kup kamerę Eve Cam z HomeKit Secure Video

Pamiętaj: kupując w ThinkStore, wspierasz ThinkApple.

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: