Nowy Apple Pencil może być dostępny w kolorze czarnym

Łukasz Bernaczyk   4 czerwca 2020

Według najnowszych doniesień jednego z leakerów, Apple Pencil będzie można niedługo kupić również w kolorze czarnym. Byłaby to pierwszy rysik Apple dostępny w kolorze innym niż biały od czasu premiery tego urządzenia w 2015 roku.

berrolia

Czarny Apple Pencil

O nadchodzącym, czarnym Apple Pencil poinformował na Twitterze leaker Mr. White, nie zdradzając przy tym, kiedy premiera rysika w wersji czarnej miałaby nastąpić.

Potencjalnie możliwości jest kilka. Czarny Apple Pencil może zostać zaprezentowany wraz z nowym iPadem Air 4. generacji, który będzie miał premierę najprawdopodobniej w drugiej połowie tego roku.

Inna, mniej prawdopodobna opcja, to premiera nowego Apple Pencil wraz z premierą iPada mini z ekranem 8,5-9 cala. Nowa wersja najmniejszego z tabletów Apple ma trafić do sprzedaży w pierwszej połowie 2021 roku.

Ostatnia opcja, jest według mnie najbardziej prawdopodobna. Czarny Apple Pencil mógłby trafić do sprzedaży wraz z premierą nowego iPada Pro z ekranem mini-LED i wsparciem dla 5G. Ten z kolei planowany był na końcówkę tego roku, jednak ze względu na problemy produkcyjne związane z pandemią COVID-19 wprowadzenie go na rynek miało zostać przełożone na pierwszą połowę przyszłego roku.

Z pewnością czarny Apple Pencil byłby nie lada gratką dla części użytkowników iPadów (w tym i mnie) i Apple nie musiałoby się martwić o sprzedaż tego akcesorium.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: