Nowe iPhone’y z technologią LTPO – niegasnący wyświetlacz ProMotion 120 Hz, dłuższa praca na baterii (raport)

Tomek Czech   4 czerwca 2020

Digitimes podaje dzisiaj, że azjatyccy partnerzy Apple pracują już nad wyświetlaczami dla nowych iPhone’ów stworzonymi z wykorzystaniem opracowanej w Cupertino technologii LTPO. Dzięki niej ekrany są znacznie bardziej energooszczędne, co może pozwolić na dodanie kilku nowych funkcji do iPhone’a oraz wydłużenie czasu pracy na baterii.

berrolia

iPhone 13 z technologią LPTO

Opracowana przez Apple technologia LTPO (Low Temperature Polycrystalline Oxide) pozwala na stworzenie bardziej energooszczędnej płyty montażowej będącej częścią wyświetlaczy LCD lub OLED, która odpowiada za włączanie i wyłączanie poszczególnych pikseli. Dzięki niej ekran smartfona pobiera znacznie mniej energii.

Oprócz wydłużenia czasu pracy telefonu na jednym ładowaniu, wykorzystanie technologii LTPO może pozwolić na zastosowanie niegasnącego wyświetlacza w nowym iPhonie, jak to się stało w przypadku Apple Watch Series 5, który ma właśnie ekran LTPO. Z pewnością umożliwi także zastosowanie ekranu ProMotion z odświeżaniem 120 Hz. Chociaż kilka przecieków mówiło o tym, że już tegoroczny iPhone 12 może być wyposażony w taki wyświetlacz, niektórzy eksperci uważają, że dopiero zastosowanie technologii LTPO pozwoli na użycie w iPhonie ekranu ProMotion.

Według informacji zdobytych przez Digitimes, nowe ekrany stworzone przy użyciu technologii LTPO trafią do przyszłorocznych flagowych iPhone’ów, czyli prawdopodobnie do modeli z serii “13 Pro”.

Więcej o iPhonie 13:

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: