Już niedługo otworzysz samochód za pomocą iPhone’a lub Apple Watcha – lista modeli kompatybilnych z Apple Car Keys

Łukasz Bernaczyk   28 czerwca 2020

Na WWDC 2020 Apple ogłosiło funkcjonalność Car Keys, która pozwala zastąpić iPhonem lub Apple Watchem tradycyjne kluczyki do samochodu. Funkcja ta będzie wymagała iOS 14 lub iOS 13.6 (obecnie w fazie bata testów) oraz watchOS 7. W tym artykule znajdziesz wszystkie modele iPhone’a i zegarka Apple obsługujące Car Keys.

berrolia

Apple Car Keys

Szerzej o Car Keys pisalismy już w lutym, kiedy pierwsze linijki kodu dotyczące nowej funkcji znaleziono w wersjach testowych iOS 13.4.  Nowa funkcjonalność ma pozawalać na otwarcie oraz uruchomienie samochodu za pomocą iPhone’a lub Apple Wacha.

Funkcja Car Keys będzie zintegrowana z systemową aplikacją Wallet. Będzie umożliwiała udostępnianie wirtualnego kluczyka przez iMessage na zasadach pełnego lub ograniczonego dostępu.

Pierwszym autem obsługującym Car Keys będzie BMW serii 5 z rocznika 2021, które pojawi się na rynku już w przyszłym miesiącu. BMW zapowiedziało, że nową funkcję będą posiadały modele serii 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, X5, X6, X7, X5M, X6M i Z4 wyprodukowane po 1 lipca 2020.

Lista iPhone’ów i Apple Watchy kompatybilnych z Car Keys

Z Car Keys będą mogli skorzystać użytkownicy iPhone’ów i Apple Watchy, które premierę miały w roku 2019 i później:

  • iPhone XR
  • iPhone XS
  • iPhone XS Max
  • iPhone 11
  • iPhone 11 Pro
  • iPhone 11 Pro Max
  • iPhone SE (2 gen.)
  • Apple Watch Serii 5

Uważam, że Car Keys będzie przełomową technologią, która z czasem trafi do wszystkich seryjnie produkowanych samochodów.

Wymień ekran w iPhonie nawet o 250 zł taniej - tylko z naszym hasłem!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: