iPhone’y 12 mogą być sprzedawane bez ładowarki i słuchawek w pudełku!

Łukasz Bernaczyk   29 czerwca 2020

Według wczorajszego raportu znanego analityka Ming-Chi Kuo tegoroczne iPhone’y 12 będą sprzedawane bez słuchawek i ładowarki, a być może nawet przewodu do ładowania smartfonów Apple. Taki ruch ma zapewnić praktycznie niezmienioną cenę, mimo iż do sprzedaży trafi stosunkowo drogi moduł 5G.

berrolia

Pudełko, a w pudełku „tylko” iPhone 12

Nowy raport Ming-Chi Kuo potwierdza wcześniejsze doniesienia analityków z Barclays, którzy kilka dni temu informowali, że w pudełkach od iPhone’ów z linii 12 nie znajdziemy słuchawek EarPods czy ładowarki.

Już wcześniej krążyły plotki, że Apple może zrezygnować ze słuchawek dołączanych do iPhone’ów, ale o braku ładowarki po raz pierwszy napisali panowie z Barclays.

Kuo twierdzi, że takie posunięcie to zabieg mający pozwolić Apple utrzymać ceny tegoroczne modele na tym samym pułapie cenowym co iPhone’y 11.

Rezygnacja ze słuchawek i ładowarki w pudełkach iPhone’ów 12 ma bowiem zrekompensować wysoką cenę modułów 5G, które będą posiadały wszystkie 4 modele „dwunastki”. Kolejnym „plusem” takiego rozwiązania są względy ekologiczne, o które jak wiemy Apple dba dość mocno.

Nowa ładowarka 20W

Aby umożliwić klientom uzupełnienie iPhone’ów 12 o urządzenie ładujące, według Kuo Apple wprowadzi do sprzedaży nową ładowarkę o mocy 20 W, która zastąpi dotychczasowe ładowarki dodawane do iPhone’ów (5W) i iPadów (18W).

Nowe urządzenie ładujące o mocy 20W ma być wyglądem zbliżone do ładowarek dołączanych do iPhone’ów 11. Ma ona także obsługiwać standard szybkiego ładowania Power Delivery.

Źródło

Produkty Apple w super cenach

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: