Nowa funkcja iOS 14 pozwala na pomiar i monitorowanie bezpiecznej głośności słuchawek w trybie „na żywo”

Łukasz Bernaczyk   10 lipca 2020

Opcja pomiaru głośności odtwarzanego przez słuchawki dźwięku jest już co prawda dostępna już w iOS 13, ale w iOS 14 występuje w zupełnie nowym wydaniu i ze znacznie łatwiejszym dostępem z poziomu centrum sterowania.

berrolia

iOS 14 i pomiar głośności słuchawek

Opcja pomiaru i monitorowania bezpiecznej głośności dźwięku, płynącego z kompatybilnych z iPhonem lub iPadem słuchawek jest dostępna z poziomu Centrum sterowania. Nie jest domyślnie dodana do Centrum sterowania, ale można ją dodać w Ustawienia -> Centrum sterowania -> i kliknąć w znak +” przy ikonce “Słuch”.

Ikona pomiar głośności słuchawek w Centrum sterowania wyglada tak:

W zależności od aktualnego natężenia dźwięku ikona przybiera kolor zielony (dla dźwięku poniżej 80 decybeli) lub żółty (powyżej 80 db).

Po naciśnięciu na ikonę użytkownik zobaczy okno z nieco bardziej dokładnymi informacjami, jak stan naładowania baterii słuchawek oraz większą skalę głośności i dokładny, aktualny pomiar.

Funkcjonalność pomiaru i monitorowania bezpiecznej głośności słuchawek ma działać z większością urządzeń dostępnych na rynku. Apple rekomenduje rzecz jasna słuchawki AirPods i Beats.

Mac od ręki i w super cenie!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: