Samsung też nie doda ładowarki do niektórych swoich smartfonów – raport

Łukasz Bernaczyk   10 lipca 2020

Wygląda na to, że powszechny trend kopiowania rozwiązań Apple przez konkurencję wzniesie się niedługo na zupełnie nowy poziom – jak podaje południowokoreańska strona ETnews, już w przyszłym roku Samsung, śladami firmy z Cupertino, usunie ładowarkę z pudełek niektórych swoich smartfonów.

berrolia

Niektóre Samsungi bez ładowarek w 2021 r.

Choć wiadomość o prawdopodobnym usunięciu przez Apple ładowarki z pudełka iPhone’a 12 spotkała się z mieszanymi, ale w większości negatywnymi reakcjami użytkowników, konkurencja i tak postanowiła ten ruch skopiować. ETnews w swoim raporcie pisze, że Samsung rozważa, żeby od przyszłego roku do pudełek z niektórymi modelami swoich smartfonów nie dodawać ładowarki.

Taki krok ma być podyktowany względami ekonomicznymi oraz faktem dużej dostępności ładowarek i tego, że każdy w domu ma ich przynajmniej kilka. Z pewnością dużą rolę grają tu także względy ekologiczne.

Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz

Wydaje się, że Apple wyznaczy kolejny trend. W 1998 firma z Cupertino jako pierwsza usunęła stację dyskietek z komputerów iMac. Po pewnym czasie stacje dyskietek zaczęły znikać z komputerów konkurencji.

W 2012 podobny los spotkał napędy CD/DVD, a w 2016 r., wraz z premierą iPhone’a 7, Apple pozbyło się gniazda słuchawkowego minijack.

Konkurencja skopiowała i ten ruch – niedługo potem z gniazda minijack zaczęli rezygnować kolejni producenci smartfonów, w tym Samsung w przypadku niektórych modeli. Pamiętamy też, jak szybko cały świat skopiował notcha.

W najbliższych latach zobaczymy ilu producentów pójdzie w ślady Apple i również zrezygnuje z dodawania ładowarki do swoich smartfonów.

MacBook Air z M1 tańszy aż o 1150 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: