iOS 14 już dostępny dla wszystkich – Apple udostępniło pierwszą publiczną betę

Tomek Czech   9 lipca 2020

Zgodnie z obietnicą Apple udostępniło pierwszą publiczną betę iOS 14. Nowy system operacyjny dla iPhone’a jest więc teraz dostępny dla każdego – wystarczy przyłączyć się do bezpłatnego programu testerów publicznych bet.

berrolia

iOS 14 Public Beta 1

Żeby pobrać i zainstalować pierwszą publiczną wersję beta iOS 14 trzeba zarejestrować się lub zalogować (jeśli już jesteśmy zarejestrowani) do programu Apple Beta Software Program (najlepiej od razu na iPhonie). Następnie przechodzimy do zakładki „Enroll Your Devices”, przewijamy w dół aż pojawi się przycisk Download profile. Klikamy w niego i instalujemy profil beta. Aktualizacja iOS 14 pojawi się w miejscu, z którego instalujemy wszystkie inne uaktualnienia, czyli w Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia.

Przed instalacją koniecznie zróbcie kopię zapasową systemu – w iCloud lub przez iTunes.

Choć pierwsze deweloperskie bety iOS 14 są bardzo stabilne, trzeba pamiętać, że to jednak dopiero testowe wersje nowych systemów operacyjnych, które zawierają błędy i mogą powodować nieprawidłowe działanie niektórych aplikacji. Apple nie zaleca instalowania wersji beta na naszych podstawowych urządzeniach.

Osoby, które testują publiczne wersje beta iOS 13, muszą najpierw opuścić program (wchodzimy na stronę beta.apple.com/sp/betaprogram/unenroll, przewijamy na sam dół i klikamy Leave Apple Beta Software Program) i dopiero potem przystąpić do programu publicznych bet dla iOS 14.

Finalna wersja iOS 14 pojawi się jesienią, najprawdopodobniej we wrześniu, wraz z nowymi iPhone’ami.

Wymieniłem baterię w iPhonie nie wychodząc z domu - skorzystaj z darmowej usługi „door-to-door”!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: