Lista nowości w iOS 14 beta 4

Tomek Czech   5 sierpnia 2020

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło czwartą deweloperską betę iOS 14, która oprócz standardowej naprawy błędów i drobnych ulepszeń przynosi kilka nowości. Przyjrzyjmy się im.

berrolia

iOS 14 beta 4 – lista nowości

  • Widget Apple TV

  • Exposure Notification API – udostępniono API dla stworzonego przez Apple i Google narzędzia pozwalającego na instalację aplikacji do śledzenia kontaktów z osobami chorymi na COVID-19. Teraz użytkownicy mogą instalować więcej takich aplikacji (dotychczas mogliśmy używać tylko jednej) i wybierać, która ma być aktualnie aktywna (Ustawienia -> Powiadomienia o narażeniu).

  • Wyszukiwanie – zmieniono sposób wyświetlania wyników wyszukiwania z poziomu ekranu głównego: wyniki wyszukiwania w sieci i Sugestie Siri są teraz wyświetlane wyżej, natomiast wyniki z aplikacji niżej.

  • 3D Touch – po tym, jak zostało dezaktywowane w poprzedniej becie, 3D Touch znów działa na wspierających je urządzeniach.

Zobacz wszystkie zmiany w iOS 14 beta 4 na wideo:

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: