Można już zmienić domyślną przeglądarkę na iPhonie na Chrome – zobacz, jak to zrobić

Tomek Czech   11 września 2020

iOS 14 pozwala na zmienę niektórych domyślnych aplikacji, w tym przeglądarki internetowej. Wczoraj pojawiała się aktualizacja Chrome dla iOS, która umożliwia ustawienie przeglądarki od Google jako domyślnej na iPhonie.

berrolia

iOS 14: zmiana domyślnej przeglądarki

My oczywiście rekomendujemy używanie natywnej aplikacji Safari, świetnie zoptymalizowanej przez Apple do współpracy z najnowszymi wersjami iOS, wyposażonej w szereg funkcji bezpieczeństwa chroniącymi naszą prywatność. Ale zdajemy sobie sprawę, że jest wielu entuzjastów Chroma, którzy korzystają z niego jako domyślnej przeglądarki np. na Macu i z chęcią będą to robić również na iPhonie.

Jak zmienić domyślną przeglądarkę z Safari na Chrome w iOS 14?

Żeby ustawić Chrome jako domyślną przeglądarką na iPhonie musimy zaktualizować Chrome do najnowszej wersji 85.0.4138.109 udostępnionej 10 września.

  1. Wchodzimy w Ustawienia -> Chrome
  2. Następnie wchodzimy w  “Domyślna przeglądarka”
  3. Wybieramy “Chrome”

Uwaga: jeśli w sekcji “Niedawno uaktualnione” w App Store wyświetla się Wam, że Chrome została właśnie niedawno zaktualizowana, ale w jej opcjach w Ustawieniach dalej nie pojawia się możliwość ustawienia jej jako domyślnej przeglądarki, wejdźcie bezpośrednio do karty aplikacji w App Store (tutaj) i zaktualizujcie ją ręcznie stamtąd.

Oczywiście ustawienie Chrome jako domyślnej przeglądarki jest też możliwe na iPadzie z iPadOS 14 (obecnie, jak w przypadku iOS, dostępna jest ósma beta).

MacBook Air z M1 tańszy aż o 1150 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: