14-calowy MacBook Pro z procesorem Apple Silicon zostanie zaprezentowany podczas wtorkowej konferencji Apple – twierdzi “leaker”

Łukasz Bernaczyk   10 września 2020

Leaker o pseudonimie AppleSeeder, który – jak sam twierdzi – jest źródłem większości tegorocznych przecieków na temat produktów Apple, twardo utrzymuje, że już podczas wtorkowej konferencji Apple zobaczymy całkowicie nowego MacBooka Pro z ekranem o przekątnej 14 cali i procesorem Apple Silicon.

berrolia

MacBook Pro 14″ z Apple Silicon już we wtorek?

O tym, że Apple w przyszłości zastąpi 13-calowego MacBooka Pro modelem 14-calowym słyszeliśmy już wiele razy, m.in. od wiarygodnego analityka Ming-Chi Kuo. Ale do tej pory nic nie wskazywało, że stanie się to już teraz.

Jak twierdzi AppleSeeder, nowy MacBook Pro 14″ z chipem Apple Silicon opartym na architekturze ARM ma posiadać procesor graficzny kompatybilny z Radeonem Pro 5500 M, którego możemy znaleźć w obecnych MacBookach Pro. Ogólna moc i wydajność komputera wyposażonego w procesor od Apple ma być porównywalna z obecnie sprzedawanym MacBookiem Pro 16″.

Jakby mało było tych rewelacji, leaker twierdzi, że Apple ma także gotowego MacBooka z ekranem o przekątnej 12 cali oraz 24-calowego iMaca. Oba komputery również mają być napędzane własnym procesorem Apple i według leakera możliwe, że je również zobaczymy na wtorkowej konferencji.

Niezbyt wiarygodny leaker

AppleSeeder sam o sobie pisze na reddit, że jest głównym źródłem największych tegorocznych przecieków z siedziby Apple oraz osobą, na której swoje informacje opierają tacy znani leakerzy, jak Jon Prosser czy Mark Gurman. Nie przedstawia na to jednak dowodów, dlatego do podawanych przez niego informacji musimy podchodzić bardzo, bardzo sceptycznie.

Do tej pory większość wiarygodnych przecieków wskazywała, że premiera nowych MacBooków z Apple Silicon odbędzie się pod koniec roku, i że pierwszymi modelami będą 13-calowy MacBook Pro i 12-calowy MacBook (Air). Pierwszy iMac z procesorem Apple ma się ponoć pojawić dopiero za rok.

Jest zdecydowanie bardziej prawdopodobne, że Apple zaprezentuje nowego MacBooki z Apple Silicon na październikowej konferencji, na której pokaże także iPhone’a 12, albo jeszcze później. Wtorkowa premiera 14-calowego MBP jest mało realna – osobiście podchodzę do tych wiadomości bardzo sceptycznie i zalecam podobną postawę również i Wam, ale z dziennikarskiego obowiązku informuję, że takie doniesienia pojawiły się w sieci – w końcu Apple już niejednokrotnie nas zaskakiwało.

Black Friday - słuchawki bezprzewodowe z ANC BEOPLAY H9 3rd Gen tańsze o 700 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: