th

Raport: iPhone 12 i 12 Pro sprzedają się świetnie – nawet lepiej, niż zakładano

“iPhone [tu wpisz nazwę modelu] sprzedaje się wyśmienicie” – takie nagłówki widzimy co roku, po premierze każdego nowego iPhone’a, mimo pohukiwań większość blogerów technologicznych, że TYM RAZEM to już NA PEWNO się nie sprzeda, bo – wiadomo – “odgrzewany kotlet”, “zero innowacji”, “nuda” itp. Nie inaczej jest w przypadku iPhone’a 12.

iPhone 12 – sprzedaż wyższa, niż się spodziewano

Pierwszym sygnałem o świetnej sprzedaży iPhone’a 12 i 12 Pro były informacje od tajwańskich operatorów komórkowych, którzy wyprzedali całą pulę dostępnych w przedsprzedaży sztuk w zaledwie 45 minut. Według jednego z operatorów, zapotrzebowanie na iPhone’a 12 i 12 Pro było trzy razy większe niż na całą linię iPhone’ów 11 w ubiegłym roku.

Jak podaje dzisiaj Economic Daily News, według tajwańskich sieci komórkowych, sprzedaż iPhone’a 12 będzie najwyższa od czasu premiery iPhone’a 6 i 6 Plus, czyli modeli, które były niezwykle popularne i biły rekordy sprzedaży (Apple sprzedało 135 mln sztuk tych telefonów w zaledwie dwa pierwsze kwartały po premierze).

Po starcie preorderów iPhone’a 12 i 12 Pro w ubiegły piątek okazało się też, obydwa modele świetnie sprzedają się również w Stanach Zjednoczonych – już po godzinie od rozpoczęcia przedsprzedaży terminy dostawy dla większości modeli przesunęły się z końca października na listopad.

W swoim dzisiejszym raporcie Ming-Chi Kuo pisze, że sprzedaż iPhone’a 12 Pro jest wyższa, niż spodziewali się tego analitycy. Z uzyskanych przez niego danych wynika, w pierwszy weekend sprzedało się pomiędzy 7 a 9 milionów sztuk iPhone’a 12 i 12 Pro. To mniej więcej tyle, ile w pierwszy weekend w zeszłym roku wyniosła sprzedaż całej linii iPhone’a 11. Powodem tak dobrej sprzedaży najnowszych flagowców jest między innymi bardzo duże zainteresowanie tym modelem w Chinach oraz wysoki popyt w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Jednocześnie Kuo podaje, że iPhone 12 mini może sprzedać się gorzej niż zakładano, głównie za sprawą małego zainteresowania w Państwie Środka.

Przedsprzedaż iPhone’a 12 mini i 12 Pro Max rozpocznie się 6 listopada. Tydzień późnej – 13.11, trafią one w ręce pierwszych klientów i na półki sklepowe.

Nam udało się zamówić iPhone’a 12 Pro w pierwszych minutach przedsprzedaży i dotrze on do nas już w piątek. Zaraz potem podzielimy się z Wami naszymi pierwszymi wrażeniami i wieloma testami, a później opublikujemy recenzję. Już jutro dotrą do nas nowe akcesoria do iPhone’a 12 Pro – ładowarka MagSafe i silikonowe etui z MagSafe.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło
Raport: iPhone 12 i 12 Pro sprzedają się świetnie – nawet lepiej, niż zakładano was last modified: październik 19th, 2020 by Tomek Czech
Disqus Comments Loading...
SHARE
Opublikowane przez
Tomek Czech