Wycieka zdjęcie rzekomo przedstawiające AirPods 3

Tomek Czech   5 listopada 2020

Wiemy, że Apple ma w planach wprowadzenie na rynek słuchawek AirPods 3. generacji. Najnowsze przecieki mówią, że mają one trafić do sprzedaży już za kilka miesięcy. Dzisiaj w sieci pojawiły się zdjęcia i rendery rzekomo przedstawiające AirPods 3.

berrolia

AirPods 3. gen.

Zdjęcia i rendery AirPodsów nowej generacji opublikował autor chińskiej strony 52audio.com. Twierdzi, że pozyskał je z łańcucha dostaw Apple, czyli z jednej z fabryk produkujących części lub składających produkty firmy z Cupertino.

Potwierdzają one, że AirPods 3. generacji będą mniejsze od poprzedników i pod względem budowy upodobnią się nico bardziej do AirPods Pro. Ma to być jednak dalej konstrukcja douszna, a nie dokanałowa.

Na zdjęciu tytułowym powyżej widzimy górną część jednej słuchawki wraz z wewnętrzną częścią etui. Poniżej render słuchawek.

Autor wpisu na stornie 52audio.com nazywa nowy model słuchawek “AirPods Small”, ale jeśli Apple rzeczywiście miałoby iść w tym kierunku, to raczej nazwałoby je “AirPods mini”, na wzór Maca czy iPhone’a (12) mini. Jednak byłby to wtedy chyba inny produkt niż AirPods 3. generacji – raczej tańsza wersja AirPodsów (przecieki sprzed kilka miesięcy wskazywały na to, że na rynku pojawi się właśnie taki model, nazwany AirPods Lite).

AirPods 3 i Pro 2021

W swoim ostatnim raporcie Mark Gurman z Bloomberga pisał, że AirPods 3 zobaczymy już w pierwszej połowie 2021 roku. Słuchawki mają zostać upodobnione wyglądem do AirPods Pro, mają pracować dłużej na baterii, jednak w przeciwieństwie do modelu Pro nie będą wyposażone w zaawansowane funkcje, jak aktywna redukcja hałasu (ANC) czy dźwięk przestrzenny (Spatial Audio).

W przyszłym roku mamy też zobaczyć AirPods Pro drugiej generacji. Słuchawki mogą posiadać zupełnie nowy dizajn – Bloomberg wspomina, że może z nich całkowicie zniknąć “wystający walcowaty pałąk”, a cała elektronika może zostać umieszczona w części dousznej – podobnie, jak ma to miejsce chociażby w Galaxy Buds od Samsunga.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: