12 GB RAM nie pomogło – iPhone 12 Pro wygrywa z Galaxy Note 20 Ultra w teście szybkości (wideo)

Łukasz Bernaczyk   5 listopada 2020

Panowie z PhoneBuff po raz kolejny postanowili sprawdzić szybkość działania najnowszych flagowców Apple i Samsunga. Do pojedynku stanęli zatem iPhone 12 Pro oraz Galaxy Note 20 Ultra. Niespodzianki nie było – najnowszy smartfon z Cupertino pokonał topowego Samsunga wyposażonego w dwa razy więcej RAM.

berrolia

Testy szybkości PhoneBuff

Niezaznajomionym ze specyfiką testów szybkości PhoneBuff, wytłumaczę w dużym skrócie na czym one polegają.

Zautomatyzowane ramię robota otwiera szereg aplikacji (tych samych) na dwóch konkurujących ze sobą smartfonach. Wyznacznikiem jest tu czas mierzony od kliknięcia przez robota w ikonę pierwszej aplikacji, aż do momentu otwarcia się ostatniej apki.

Następnie, w ramach drugiej rundy, aplikacje otwierane są od ostatniej do pierwszej, przy czym należy dodać, że po pierwszej rundzie apki nie są zamykane, więc otwierają się z pamięci podręcznej telefonu.

iPhone 12 Pro vs. Galaxy Note 20 Ultra – test szybkości

Patrząc na specyfikację obu smartfonów wydawać by się mogło, że wyposażony w dwukrotnie większą ilość RAM (12 GB vs. 6 GB) Galaxy Note 20 Ultra powinien szybciej otwierać aplikacje, szczególnie w rundzie drugiej, gdzie apki otwierane są z pamięci podręcznej telefonu.

Ale, jak widać na poniższym wideo, nowy procesor A14 Bionic, wykonany po raz pierwszy w litografii 5 nm oraz zwiększona w stosunku do iPhone’a 11 Pro ilość RAM (z 4 GB do 6 GB), zintegrowane i wykorzystywane na bardzo zoptymalizowanym poziomie przez system iOS 14 nie pozostawiły cienia wątpliwości, który ze smartfonów jest w tym roku najszybszy.

Wyniki I rundy:

iPhone 12 Pro – 1:41:12

Galaxy Note 20 Ultra – 1:55:46

Wyniki II rundy:

iPhone 12 Pro – 0:42:99

Galaxy Note 20 Ultra – 0:46:02

Tak dobra praca procesora A14 Bionic cieszy tym bardziej, że właśnie na opartym na nim chipie Apple Silicon będą działały nowe MacBooki Air i Pro, które Apple ma zaprezentować na przyszłotygodniowej konferencji.

Źródło

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: