iOS 14.3 pozwala uruchamiać apki przez spersonalizowane ikony bez pokazywania aplikacji Skróty

Tomek Czech   19 listopada 2020

Jedną z ciekawszych nowości w iOS 14 (oraz iPadOS 14) jest możliwość zmiany ikony dowolnej aplikacji, co pozwala na daleko idącą personalizację systemu. Ale funkcja ta ma jedną wadę – po kliknięciu nowej ikony na ułamek sekundy na ekranie naszego iPhone’a czy iPada pojawia się widok aplikacji Skróty, która de facto jest odpowiedzialna za otwarcie wskazanej aplikacji. Udostępniona we wtorek druga beta iOS 14.3 znosi tę niedogodność.

berrolia

iOS 14.3 beta 2 – uruchamianie skrótów z ekranu początkowego bez odpalania aplikacji Skróty

Aplikacja Skróty była do tej pory uruchamiana przy każdym kliknięciu w zamienioną ikonę, bo iOS 14 nie pozwala na zmianę ikon ot tak – wykorzystywana jest do tego aplikacja Skróty, która tworzy na ekranie początkowym skrót do danej aplikacji w postaci nowej ikony.

Ale iOS 14.3 beta 2 przynosi ważną zmianę – aplikacja Skróty nie uruchamia się już, kiedy klikniemy w skrót na ekranie początkowym. Jeśli więc podmieniliśmy ikony aplikacji, od tej pory nie zobaczymy już przez ułamek sekundy ekranu apki Skróty między kliknięciem w ikonę, a uruchomieniem się docelowej aplikacji.

Co prawda sytuacja dalej nie jest idealna, bo teraz zamiast tego pojawia się na chwilę mały baner na górze ekranu, ale jest to nieco lepsze, mniej inwazyjne rozwiązanie. I szybsze, bo opóźnienie jest teraz mniejsze.

Szczegółową instrukcję “krok-po-kroku” “Jak zmienić ikonę dowolnej aplikacji w iOS 14/iPadOS 14” znajdziesz tutaj.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: