Apple przyznaje, że jest świadome problemów z ekranami w niektórych iPhone’ach 12 – radzi, co robić

Łukasz Bernaczyk   19 listopada 2020

Niewielki odsetek użytkowników iPhone’ów 12 zgłasza problemy z wyświetlaczem, które przejawiają się migotaniem lub zielonkawą poświatą. Z dokumentu przekazanego przez Apple autoryzowanym serwisom wynika, że firma zna problem, a jego przyczyny dopatruje się w oprogramowaniu, a nie fizycznej usterce ekranu.

berrolia

iPhone 12 – problemy z ekranem

Do oficjalnego dokumentu przesłanego serwisom przez Apple dotarli redaktorzy MacRumors. Apple przyznaje, że ma świadomość istniejącego problemu z wyświetlaczami w iPhone’ach 12 pojawiającego się u “niewielkiej liczby użytkowników”.

Problem przejawia się na dwojaki sposób. Część użytkowników skarży się na migotanie ekranu, inni na zielonkawy odcień i poświatę towarzyszącą wszystkim wyświetlanym treściom.

W dokumencie skierowanym do autoryzowanych serwisów Apple sugeruje, że przyczyną tych problemów nie jest żadna fizyczna wada wyświetlacza czy innych podzespołów iPhone’a, lecz oprogramowanie odpowiadające za obsługę ekranu.

Firma z Cupertino radzi punktom serwisowym, by nie próbowały fizycznie naprawiać lub wymieniać wyświetlaczy w iPhone’ach 12, lecz jedynie na bieżąco aktualizowali system iOS. Sugeruje to, że Apple zamierza rozwiązać problem poprzez aktualizację oprogramowania, której możemy się spodziewać w najbliższych dniach.

W przeszłości podobne problemy z wyświetlaczami występowały w niektórych iPhone’ach z linii “11”. Apple udało się wtedy rozwiązać problem właśnie przez uaktualnienie systemowe iOS do wersji 13.6.1.

PROMOCJA: AirPods 3 w bardzo niskiej cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: