Raport: niedługo pojawią się nowe modele MacBooka Pro z chipem M1 – przeprojektowane i z lepszym ekranem

Łukasz Bernaczyk   1 grudnia 2020

Jeżeli przymierzasz się już do zakupu nowego MacBooka Pro, wyposażonego w procesor M1, a możesz jeszcze trochę wstrzymać się z zakupem, to poważnie powinieneś rozważyć taką opcję, bo idzie nowe, lepsze – w najnowszym raporcie Digitimes czytamy, że nowe modele MacBooka Pro z M1 mają pojawić się w sprzedaży już w pierwszej połowie przyszłego roku.

berrolia

MacBook Pro (M1, 2021) z ekranem mini LED i nowym dizajnem

Według Digitmies, nowe MacBooka Pro z chipem M1 otrzymają jeszcze lepsze wyświetlacze, wykonane w technologi mini LED.

O zaletach wyświetlaczy mini LED pisaliśmy już wiele razy (np. tutaj). Dzięki większej ilości diod świecą one jaśniej, oferują większy kontrast i obsługują wygaszanie w mniejszych strefach, co znacząco wpływa na jakość wyświetlanego obrazu, a w szczególności na efekt HDR.

Według DigiTimes produkcja ekranów mini LED dla nowych MacBooków Pro ma się rozpocząć w drugim kwartale 2021 r., a sprawy związane z dostawą podzespołów do tych wyświetlaczy są już dogadane z różnymi producentami. Jeszcze w pierwszej połowie roku komputery mają pojawić się w sprzedaży.

Przypomnę, że Ming-Chi Kuo w swoim raporcie dla inwestorów wyraźnie napisał, że MacBooki Pro z ekranami mini LED zostaną również przeprojektowane, co oznacza, że zobaczymy zupełnie nową odsłonę laptopów z linii Pro od Apple. Analityk spodziewa się dwóch nowych modeli – z ekranem 14 cali i 16 cali.

Kuo nie jest jednak pewny, czy komputery te będą dostępne jeszcze w pierwszej, czy już w drugiej połowie przyszłego roku.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: