Wraz z iOS 14.2 Apple po cichu wprowadziło obsługę rozmów FaceTime HD w rozdzielczości 1080p

Łukasz Bernaczyk   2 grudnia 2020

Udostępnione na początku listopada iOS 14.2 wprowadziło kilka ciekawych nowości, jak zoptymalizowane ładowanie baterii w AirPods, wykrywanie osób w pobliżu, obsługa intercomu z HomePod, nowe tapety i ponad 100 nowych emoji.Okazuje się, że o jednej z nowości aż do teraz nie wiedzieliśmy, bo Apple nie umieściło jej na oficjalnej liście zmian. Mowa tu o wideorozmowach FaceTime HD, które teraz obsługują rozdzielczość 1080p.

berrolia

FaceTime HD 1080p

Nowość wychwycił brazylijski portal MacMagazine, a została odnaleziona na stronie Apple z porównywarką różnych modeli iPhone’a.

Okazuje się, po aktualizacji do systemu iOS 14.2 iPhone’y od modelu 8 w górę obsługują rozdzielczość 1080p dla połączeń FaceTime wykonywanych przez WiFi. Dla całej linii iPhone’ów 12 funkcja FaceTime HD jest dostępna również przy łączności 5G.

Przypomnę, że przed aktualizacją iOS 14.2 standardowo była to jakość 720p dla wideorozmów FaceTime.

Niestety iPady na razie nie obsługują FaceTime HD 1080p – iPadOS nadal wspiera FaceTime Video jedynie w jakości 720p.

Może w 2020 r. obsługa 1080p dla wideorozmów nie powinna być szczególnym powodem do dumy, ale zupełne pominięcie tego faktu na oficjalnej liście nowości iOS 14.2 wydaje się jednak nieco dziwne.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: