Najlepsze gry i aplikacje z App Store w 2020 r. według Apple

Łukasz Bernaczyk   2 grudnia 2020

Jak co roku, także i w tym Apple przyznało tytuły najlepszych gier i aplikacji dla iPhone’a, iPada, Maca, Apple TV i Apple Watcha. Wraz z nimi zobaczyliśmy listę najpopularniejszych programów dostępnych w App Store.

berrolia

Najlepsze aplikacje 2020 w App Store

Tytuł najlepszej aplikacji dla iPhone’a przypadł apce Wakeout!, która zawiera zestawy ćwiczeń do wykonywania w domu, biurze, czy nawet w klasie.

Najlepszą aplikacją dla iPada okrzyknięty został znany już pewnie wszystkim wideo komunikator Zoom.

Jeżeli chodzi o Maca, tytuł najlepszej apki otrzymał znany i ceniony od dawna elektroniczny kalendarz Fantastical.

Na Apple TV najlepszą aplikacją została wybrana apka Disney+.

W przypadku Apple Watcha, aplikacją roku została wybrana apka Endel, pomagająca użytkownikowi zrelaksować się, skupić lub zasnąć.

Najlepsze gry 2020

Wśród gier podział nagród ukształtował się następująco:

Po raz pierwszy w historii autorzy powyższych gier i aplikacji otrzymają fizyczną statuetkę przypominającą ikonę App Store.

App Trends 2020

Apple wyróżniło również 5 aplikacji wpisujących się w różne światowe trendy, takie jak walka z rasizmem czy problemami psychicznymi, a nawet nieco bardziej praktycznymi, jak zdalna praca grupowa. Wśród wyróżnionych aplikacji znalazły się: Shine, Explain Everything Whiteboard, Caribu, Pokémon GO oraz ShareTheMeal.

Poza wyżej wymienionymi aplikacjami i grami, Apple udostępniło również listy najbardziej popularnych (czyli najczęściej pobieranych) gier i aplikacji 2020 r.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: