Apple udostępniło trzecią betę iOS 14.3

Tomek Czech   2 grudnia 2020

Apple oddało dzisiaj w ręce deweloperów trzecią betę iOS 14.3. Niedługo powinna pojawić się publiczna wersja tej aktualizacji. Najważniejsze nowości w iOS 14.3 to wsparcie dla ProRAW i lokalizatora AirTag oraz możliwość uruchamiania aplikacji przez spersonalizowane ikony bez pokazywania aplikacji Skróty.

berrolia

iOS 14.3 – wszystkie znalezione dotąd nowości

  • wsparcie dla ProRAW, czyli nowego formatu zdjęć, będącego połączeniem “surowego” RAW z fotografią obliczeniową. Pozwala na rejestrowania ujęć z większą ilością informacji w standardowej aplikacji aparatu. Apple ostrzega, że jedno zdjęcie w tym formacie może zajmować nawet 25 MB. ProRAW jest dostępny jedynie dla iPhone’a 12 Pro i 12 Pro Max.

  • ikona słuchawek AirPods Studio, której dodanie sugeruje, że pierwsze wokółuszne słuchawki od Apple będą wspierane przez iOS 14.3 i mogą niedługo pojawić się na rynku (choć ostatnie przecieki wskazują, że ich premiera odbędzie się dopiero w marcu przyszłego roku).

  • wsparcie dla AirTags – iOS 14.3 zawiera dodatkowe ikony, a nawet wideo instruktażowe dotyczące parowania AirTags z innymi urządzeniami. Lokalizator Bluetooth od Apple może trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego.

  • uruchamianie skrótów na ekranie początkowym (np. spersonalizowanych ikon aplikacji) bez wyświetlania aplikacji Skróty [więcej szczegółów];

  •  rekomendacje aplikacji firm trzecich – kod iOS 14.3 wskazuje, że podczas uruchamiania nowego iPhone’a lub iPada zostanie wyświetlone dodatkowe menu z polecanymi przez Apple aplikacjami firm trzecich. Takie informacje będą wyświetlały się jednak tylko użytkownikom w niektórych krajach, w których nakazuje to prawodawstwo dotyczące praktyk antymonopolowych.
  • aplikacja Dom – w iOS 14.3 otrzymamy możliwość instalowania aktualizacji oprogramowania urządzeń HomeKit bezpośrednio z aplikacji Dom. Natywna aplikacja od Apple będzie też wysyłać nam powiadomienia, jeśli pojawi się aktualizacja softu któregokolwiek z urządzeń dodanego do niej.
  • Ecosia – jako domyślną wyszukiwarkę na iPhonie możemy teraz ustawić “przyjazną dla środowiska naturalnego” wyszukiwarkę Ecosia (dołącza ona do Google, Yahoo, Bing i DuckDuckGo).

  • Cardio Fitness – nowe powiadomienia związane z treningiem kardio (funkcja będzie wymagała watchOS 7.2).

Apple udostępniło też wczoraj trzecie bety iPadOS 14.3, watchOS 7.2 oraz tvOS 14.3.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: