Bardzo ciekawy koncept watchOS 8 z komplikacjami w Centrum sterowania

Tomek Czech   4 grudnia 2020

Youtuber Matt Bircher pokazał koncept nowego systemu operacyjnego dla Apple Watcha – watchOS 8, w którym komplikacje można byłoby dodawać do Centrum sterowania. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które rozwiązałoby problem tarcz zegarka, do których nie można dodać komplikacji.

berrolia

watchOS 8 z komplikacjami w Centrum sterowania

Do większości tarcz Apple Watcha można dodawać komplikacje, czyli informacje, np. o pogodzie, dacie, poziomie naładowania baterii czy zaplanowanych spotkaniach. Komplikacje mogą być też przyciskami pozwalającymi na błyskawiczny dostęp do wybranych funkcji zegarka (jak pomiar tętna, minutnik, kalkulator czy walkie-talkie) lub aplikacji.

Niektóre tarcze pozwalają na dodanie sporej ilości komplikacji, inne mniejszej, a do niektórych tarcz w ogóle nie można ich dodać. I tu pojawia się problem – tarcza, która bardzo przypadła nam do gustu nie pozwala na dodanie komplikacji lub umożliwia dodanie zbyt małej ich ilości jak na nasze potrzeby. Albo rezygnujemy z dostępu do komplikacji, albo używamy innej, mniej podobającej się nam tarczy.

Youtuber Matt Bircher pokazuje sposób na częściowe rozwiązanie tego problemu, które mogłoby trafić już do watchOS 8 – komplikacje można by dodawać na samą górę Centrum sterowania. W ten sposób mielibyśmy do nich szybki dostęp z tarcz, które nie pozwalają na dodanie komplikacji. A w przypadku innych tarcz mielibyśmy do dyspozycji więcej komplikacji – te na tarczy oraz te w Centrum sterowania.

Oczywiście wtedy mielibyśmy nieco gorszy dostęp do szybkich akcji wywoływanych z Centrum sterowania, ale jeśli dodawanie tam komplikacji byłoby jedynie opcjonalne, to takie rozwiązanie zadowalałby każdego użytkownika.

Zobaczcie wideo, w którym autor szczegółowo opisuje swój pomysł:

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: