Od dziś możemy dzielić się subskrypcjami aplikacji z App Store z rodziną i znajomymi

Łukasz Bernaczyk   4 grudnia 2020

Użytkownicy sprzętu Apple zaczęli otrzymywać powiadomienia o możliwości udostępnienia subskrypcji na daną aplikację w ramach Chmury rodzinnej. To nowa funkcjonalność zapowiedziana przez firmę z Cupertino podczas czerwcowej konferencji WWDC 2020.

berrolia

Subskrypcje aplikacji w chmurze rodzinnej

Nowa funkcja umożliwiająca udostępnianie rodzinie czy znajomym zakupionych subskrypcji aplikacji trafiła na systemy operacyjne: iOS 14.2, iPadOS 14.2 i macOS Big Sur.

Domyślnie funkcja ta jest włączona i możecie ją znaleźć przechodząc (w iOS 14.2 i iPadOS 14.2) kolejno do: Ustawienia -> Apple ID -> Subskrypcje (pierwsza pozycja od góry).

Każda kwalifikująca się nowa subskrypcja będzie od tej chwili udostępniana w Chmurze rodzinnej.

Dla wcześniej zakupionych subskrypcji należy przejść do wybranej pozycji i tam włączyć “Udostępnij rodzinie”.

Niektóre aplikacje mogą nie mieć możliwości udostępniania subskrypcji, gdyż zależy to od woli developera, który przy publikacji danej apki w App Store musi włączyć opcję rodzinnego udostępniania.

Aby funkcjonalność udostępniania subskrypcji działała należy mieć włączoną i skonfigurowaną Chmurę rodzinną.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: