Pierwsze opinie o AirPods Max – rewelacyjny dźwięk, “nowy król ANC”, piękne, bardzo wygodne, choć ciężkie; kontrowersyjne etui

Tomek Czech   16 grudnia 2020

Wczoraj oficjalnie do sprzedaży trafiły słuchawki AirPods Max, które Apple zaprezentowało przed tygodniem. Od tego czasu w sieci pojawiło się kilka pierwszych opinii dziennikarzy i youtuberów, którzy otrzymali egzemplarze testowe od firmy z Cupertino.

Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne – wszyscy recenzenci chwalą jakość wykonania i wygodę użytkowania, a przede wszystkim jakości dźwięku i aktywną redukcję hałasu (ANC). Wśród wad najczęściej wymieniają “dziwne etui” i wagę urządzenia.

berrolia

AirPods Max – pierwsze opinie

Youtuber Marques Brownlee (MKBHD) podkreśla świetne wykonanie z solidnych materiałów – stali nierdzewnej i anodyzowanego aluminium. Zwraca uwagę na świetny dizajn (“Są po prostu piękne”) i na dobry pomysł z doczepianymi magnetycznie, wymiennymi poduszkami – jeśli materiał zniszczy się, nie musimy wymieniać całych słuchawek (nowe poduszki kosztują 349 zł). Zwraca też uwagę na teleskopowe ramiona ze świetnym systemem blokującym, który pozwala wygodnie ustawić i utrzymywać wybraną pozycję.

Jakość dźwięku MKBHD określa jako “bardzo dobrą”, ale szczegółowo oceni ją dopiero w swojej pełnej recenzji. Kontrola za pomocą Digital Crown jest jego zdaniem lepszym rozwiązaniem niż panele dotykowe w większości słuchawek, których używał.

Nie podoba mu się jednak etui Smart Case, choć docenia pomysł z przełączanem słuchawek w tryb ultraniskiego zużycia baterii po włożeniu do etui.

Nilay Patel z The Verge ocenia jakość dźwięku jako “wystarczająco dobrą, żeby rywalizować z innymi high-endowymi słuchawkami”.

Dźwięk jest wyraźny i jasny, z przyjemnie szerszą sceną niż w moich Sony WH-1000XM2s i bez żadnych zniekształceń, nawet przy maksymalnej głośności.

Patel zwraca uwagę, że pełna ładowanie AirPods Max trwa dwie godziny. 5-minutowe doładowanie pozwala na 1,5 godz. odtwarzania. Słuchawki nie wspierają szybkiego ładowania – nawet, jeśli użyjemy dołączonego przewodu Lightning – USB-C i mocnego zasilacza.

Dizajn ocenia jako “przyjemniejszy” niż wszystkich innych słuchawek premium, których używał.

David Carnoy z CNET zachwyca się ANC: “Aktywna redukcja hałasu w AirPods Max jest prawdopodobnie najlepszą, z jaką miałem do czynienia, delikatnie wyprzedzając tę z Sony’s WH-1000XM4 i Bose Noise Cancelling Headphones 700”. Swoje wideo tytułuje “Nowy król redukcji hałasu”.

Jakość wykonania Carnoy ocenia jako “imponującą”, ale zauważa, że słuchawki są dość ciężkie, co może przeszkadzać przy dłuższym użytkowaniu. Jak kilku innych recenzentów zwraca jednak uwagę, że specjalna konstrukcja pałąka zapewnia dobre rozłożenie ciężaru na boki, co zmniejsza nacisk na czubek głowy.

Matthew Panzarino z TechCrunch jest zauroczony wyglądem słuchawek: “Są przepiękne. Nauszniki są niesamowicie ładne. Pałąk jest bardzo mocny. Siateczka sprawia wrażenie materiału najwyższej jakości. Teleskopowe ramiona są niesamowite – ich mechanizm wysuwania i blokady działa jak precyzyjnie wyfrezowany tłok samochodowy”.

On też zwraca jednak uwagę na sporą wagę: “Ta rzecz jest ciężka! Jeśli nie lubicie ciężkich słuchawek, nie kupujcie AirPods Max”.

Poniżej znajdziecie kilka wideo-recenzji:

Nasz egzemplarz AirPods Max dotrze do nas 22 grudnia. Zaraz potem podzielimy się pierwszymi wrażeniami, a następnie opublikujemy pełną recenzję.

Zobacz też: 5 słuchawek wokółusznych z ANC tańszych od AirPods Max (i jedne droższe…)

BLACK FRIDAY na Amazon.pl – lista najlepszych promocji!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: