Apple Watch ładowany tylko raz na klika dni? Apple ma pomysł, jak to zrobić

Łukasz Bernaczyk   16 grudnia 2020

Znacznie dłuższa praca Apple Watcha na jednym ładowaniu to nie tylko coś, czego domagają się użytkownicy, ale też jeden z priorytetów Apple. Świadczy o tym między innymi przyznany firmie z Cupertino patent na sieć połączonych ze sobą drobnych akumulatorków umieszczonych w pasku do Apple Wacha.

berrolia

Apple Watch ze znacznie dłuższym czasem pracy na baterii

Jak wiadomo, przestrzeń wewnątrz Apple Watcha przeznaczona na baterię jest bardzo niewielka i w zasadzie za pewnik można przyjąć, że nie zwiększy się w przyszłych generacjach zegarka, ponieważ musiałoby to skutkować zwiększeniem jego obudowy, co raczej nie wchodzi w grę.

Zmniejszenie pozostałych podzespołów Apple Watcha tak, by zrobić więcej miejsca na znacznie większą baterię jest również mało realne, bo podzespoły te są już i tak mocno zminiaturyzowane i zmiany w kolejnych modelach jeśli będą, to będą nieznaczne.

Apple wymyśliło więc inny sposób na wydłużenie pracy Apple Watch na baterii. Zgodnie z opisem zawartym we wniosku patentowym złożonym przez firmę z Cupertino, dłuższą pracę na jednym ładowaniu miałyby zapewnić malutkie baterie ulokowane w pasku zegarka, połączone ze sobą tak, by w rezultacie tworzyć jeden większy akumulator.

Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia połączenia tych malutkich baterii ze samym zegarkiem. Jednym z możliwych rozwiązań jest wykorzystanie do tego celu ukrytego portu diagnostycznego, którym Apple zbytnio się nie chwali, a znajduje się on w jednej z szyn, do której wsuwa się pasek.

Bardziej prawdopodobne jest jednak, że kolejne generacje Apple Watcha zostaną wyposażone w dodatkowy port pozwalający na połączenie baterii znajdujących się w pasku z samym urządzeniem.

Wyposażenie Apple Watcha w takie nowe złącze pasuje również do ostatnich doniesień analityka Ming-Chi Kuo, który w swoim raporcie napisał, że następna generacja smartwatcha z Cupertino będzie się charakteryzowała nową, udoskonaloną budową (ma też posiadać nowe funkcje, m.in. monitorowania zdrowia, które dodatkowo zwiększą zapotrzebowanie zegarka na energię).

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: