Nowość w iOS 14.3: Siri odtwarza teraz odgłosy zwierząt i dźwięki instrumentów muzycznych oraz pojazdów

Tomek Czech   17 grudnia 2020

Do udostępnionej w poniedziałek aktualizacji iOS 14.3 Apple dodało po cichu nową funkcję – odtwarzanie przez Siri odgłosów wydawanych przez zwierzęta oraz dźwięków instrumentów muzycznych i pojazdów.

berrolia

iOS 14.3 – nowa funkcja Siri

Funkcja jest dostępna na iPhonie, iPadzie oraz HomePodzie/HomePodzie mini z najnowszymi wersjami oprogramowania. Wystarczy zapytać “Hey Siri, what does ….. sound like?”, a asystent głosowy odtworzy nam dźwięk. Na iPhonie i iPadzie dodatkowo pokaże zdjęcie zwierzęcia/przedmiotu i link do hasła w Wikipedii.

Nie wiadomo, ile dokładnie dźwięków dodało Apple. Firma nie chwaliła się nową funkcją Siri, nie ma jej na oficjalnej liście wszystkich zmian w iOS 14.3 czy iPadOS 14.3. Testy pokazują, że asystent głosowy jest w stanie odtworzyć dźwięki wydawane przez zdecydowaną większość instrumentów muzycznych czy zwierząt. W przypadku niektórych gatunków, jak pies, Siri może odtworzyć odgłosy wydawane przez konkretne rasy tych zwierząt.

Nowa funkcja będzie z pewnością bardzo przydatna dla użytkowników posiadających małe dzieci.

Zobacz wszystkie nowości w:

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: