Aktualizacja Microsoft Office dla macOS wprowadza wsparcie dla procesorów Apple M1, obsługę iCloud i wiele innych zmian

Łukasz Bernaczyk   17 grudnia 2020

Najnowsza aktualizacja Office dla komputerów Mac wprowadza co najmniej kilka bardzo ważnych zmian i nowości do aplikacji wchodzących w skład biurowego pakietu Microsoftu. Wśród nich znalazły się optymalizacja i natywna wsparcie dla procesorów Apple M1 oraz obsługa kont iCloud.

berrolia

Microsoft Office dla macOS z natywnym wsparciem M1

Pierwsza i najważniejsza zmiana wprowadzana przez aktualizację pakietu Office dla Maców jest natywne wsparcie dla procesorów M1, w które wyposażone są najnowsze MacBook Air, MacBook Pro 13″ i Mac mini.

Jak pisze Microsoft:

Z radością ogłaszamy, że dziś udostępniamy nowe wersje wielu naszych aplikacji Microsoft 365 dla komputerów Mac, które działają natywnie z procesorami Apple M1.

Oznacza to, że teraz nasze podstawowe, flagowe aplikacje Office – Outlook, Word, Excel, PowerPoint i OneNote – będą działać szybciej i w pełni korzystać z ulepszeń wydajności na nowych komputerach Mac, dzięki czemu będziesz jeszcze bardziej produktywny. 

Obsługa iCloud

Drugą dużą nowością jest wprowadzenie (po raz pierwszy w historii) obsługi kont iCloud w aplikacji Outlook.

Pozwoli to na zintegrowanie nie tylko poczty, ale również kontaktów i kalendarzy z Outlookiem, bez konieczności stosowania dodatkowych sztuczek, czy wtyczek firm trzecich.

Fluent UI

Kolejna nowość, która w wybranych aplikacjach Office dla Maców była testowana już od jakiegoś czasu, to wprowadzenie do wszystkich aplikacji wchodzących w skład pakietu wyglądu zgodnego ze znanym z macOS Big Sur systemem Fluid UI.

Wszystkie apki z Microsoft Office zostały więc pod względem wizualnym dostosowane do tego, co proponuje nam ostatnia odsłona systemu operacyjnego dla Maców.

Pozostałe zmiany

Poza opisanymi wyżej nowościami, najnowsza aktualizacja Microsoft Office dla macOS wprowadza jeszcze kilka, może mniej spektakularnych, lecz ważnych nowinek:

  • nowe pole wyszukiwania “Powiedz mi”, które „szybko prowadzi do potrzebnych narzędzi pakietu Office lub działań, które chcesz wykonać, po prostu wpisując to, czego szukasz w programie Word, Excel, PowerPoint lub OneNote dla komputerów Mac”;
  • nowy pasek narzędzi do dyktowania, z poleceniami głosowymi do tworzenia treści za pomocą głosu (w programach Word i Outlook);
  • nowy program Outlook dla komputerów Mac będzie obsługiwał kalendarze udostępnione klientom subskrybującym kanał Office Insider Beta dla komputerów Mac „w pierwszych miesiącach przyszłego roku”;
  • przeprojektowane środowisko komentowania w programie Word.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: