Raport: Apple wprowadzi do sprzedaży “AirPods Pro Lite” za 199 dolarów

Tomek Czech   16 grudnia 2020

Według informacji przekazanych dzisiaj przez południowokoreański The Elec, Apple planuje wprowadzenie na rynek tańszej wersji AirPods Pro. Słuchawki mają kosztować 199 dol., a ich premiera ma odbyć się w pierwszej połowie 2021 r.

berrolia

AirPods Pro Lite, czyli AirPods 3?

Zdaniem informatorów The Elec, tańsza wersja AirPods Pro ma być pozbawiona funkcji aktywnej redukcji hałasu (ANC). Z tego powodu ma kosztować 20% mniej od obecnego modelu, czyli 199 dol. (w Polsce byłoby to 999 zł).

Wydaje się jednak, że redaktorom The Elec mieszają się tutaj dwa przyszłe modele AirPodsów – AirPods 3. generacji oraz AirPods Pro 2. generacji.

Aktywna redukcja hałasu jest cechą charakterystyczną AirPods Pro. Bez ANC (i związanej z nią odpowiednią, dokanałową budową), AirPodsy w wersji Pro nie różnią się zbytnio od “zwykłych” AirPodsów. Owszem, Apple planuje wprowadzenie na rynek nowej wersji AirPods Pro, ale według wiarygodnego Marka Gurmana z Bloomberga będzie to ulepszona wersja obecnego modelu, oczywiście wyposażona w ANC.

AirPods Pro drugiej generacji mogą posiadać zupełnie nowy dizajn – Gurman wspomina, że może z nich całkowicie zniknąć “wystający walcowaty pałąk”, a cała elektronika może zostać umieszczona w części dousznej – podobnie, jak ma to miejsce chociażby w Galaxy Buds od Samsunga. Słuchawki mają trafić do sprzedaży w 2021 r., ale nie wiadomo jeszcze, czy będzie to w pierwszej czy w drugiej połowie przyszłego roku.

Wydaje się, że mówiąc o “AirPods Pro Lite” redaktorzy The Elec mają na myśli AirPods 3. generacji, których premiera według Bloomberga rzeczywiście jest przewidziana na pierwszą połowę 2021 r. Mają one upodobnić się wyglądem do AirPods Pro (być może stąd pomyłka) i – jak obecny model – nie mają posiadać ani ANC, ani wsparcia dla dźwięku przestrzennego (Spatial Audio).

Zgadzałaby się też ich cena – przewidywane przez The Elec 199 dol. to właśnie tyle, ile kosztują obecne AirPods 2. gen. z etui ładowanym bezprzewodowo. Nowe modele sprzętów Apple najczęściej kosztują tyle, ile ich poprzednicy.

Przed miesiącem wyciekło zdjęcie rzekomo przedstawiajace AirPods 3. generacji. Powstały też rendery koncepcyjne tego modelu.

Zobacz też:Pierwsze opinie o AirPods Max – rewelacyjny dźwięk, “nowy król ANC”, piękne, bardzo wygodne, choć ciężkie; kontrowersyjne etui

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: