Apple udostępniło iOS 14.4 beta 2 z nową opcją ustawień Bluetooth

Tomek Czech   14 stycznia 2021

Apple udostępniło wczoraj drugą betę iOS 14.4. Aktualizacja jest dostępna zarówno w wersji deweloperskiej, jak i publicznej. Zawiera przede wszystkim poprawki błędów, ale znaleziono w niej również jedną nową opcję w ustawieniach Bluetooth.

berrolia

iOS 14.4 beta 2

Nowa opcja “device type” pozwala na ręczne określenie typu urządzenia, które podłączone jest z iPhonem za pomocą Bluetooth. Do wyboru mamy:

  • słuchawki
  • aparat słuchowy
  • głośnik
  • samochodowy system audio
  • inne

Wybranie określonego typu urządzenia pozwala systemowi na dopasowanie odpowiedniego poziomu dźwięku i ostrzeżeń o zbyt wysokiej głośności. Chodzi przede wszystkim o słuchawki, które nie powinny grać za głośno, żeby nie uszkodzić naszego słuchu.

Funkcja dotyczy wyłącznie urządzeń Bluetooth firm trzecich – urządzenia z Cupertino są automatycznie rozpoznawane przez iPhone’a.

Apple udostępniło też wczoraj drugie bety iPadOS 14.4, macOS Big Sur 11.2, tvOS 14.4 oraz watchOS 7.3.

Zobacz wszystkie nowości w:

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: