Apple ogłasza trzy projekty do walki z systemowym rasizmem w Stanach Zjednoczonych

Tomek Czech   13 stycznia 2021

Apple ogłosiło dzisiaj trzy projekty w ramach swojego programu Racial Equity and Justice Initiative (REJI) utworzonego w czerwcu ubiegłego roku w czasie protestów Black Lives Matter, które wybuchły po śmierci Breonny Taylor oraz George’a Floyda z rąk policjantów. Celem nowych projektów jest szeroko pojęta walka z systemowym rasizmem w Stanach Zjednoczonych (słowami Apple: “walka z systemowymi ograniczeniami oraz niesprawiedliwością, której doświadczają społeczności kolorowe”). Budżet inicjatywy wynosi na początek 100 mln dolarów.

berrolia

Racial Equity and Justice Initiative (REJI)

Inicjatywa REJI składa się z trzech projektów:

  • wsparcie Propel Center  – globalnego hubu innowacji i nauczania dla szkół zrzeszonych w ramach HBCU (Historically Black Colleges and Universities), czyli sieci amerykańskich szkół wyższych utworzonych przed 1964 r., które przeznaczone były dla Afroamerykanów;

  • stworzenie Apple Developer Academy – umiejscowionej w Detroit akademii programowania i edukacji skupionej na tematach nowych technologii;

  • stworzenie funduszu venture capital, mającego wspierać przedsiębiorców wywodzących się z kolorowych społeczności.

Wszystkie projekty w ramach REJI mają na celu zwiększenie szans dla osób wywodzących się z kolorowych społeczności oraz pomoc w zbudowaniu nowego pokolenia liderek i liderów różnych ras i kolorów skóry.

Na czele REJI stanęła Lisa Jackson, wiceprezydentka Apple ds. środowiska i inicjatyw społecznych.

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: