Raport: iPad mini 6 z większym ekranem, węższymi ramkami i najnowszym procesorem może trafić do sprzedaży już w marcu

Łukasz Bernaczyk   14 stycznia 2021

Zgodnie z najnowszy raportem powołującym się na informacje z łańcucha dostaw Apple, już w marcu odbędzie się premiera iPada mini 6. Najmniejszy z tabletów z Cupertino ma otrzymać mocniejsze komponenty oraz większy wyświetlacz, przy jednoczesnym zachowaniu obecnego rozmiaru.

berrolia

iPad mini 6 (2021)

Nowe informacje na temat iPada mini szóstej generacji przynosi japoński blog Macotakara, który ma swoje źródła wśród dostawców podzespołów Apple.

iPad mini 6 ma charakteryzować się ekranem o nieco większej niż obecnie przekątnej równej 8,4 cala. Wszystkie dotychczasowe iPady mini miały wyświetlacz 7,9″.

Co ciekawe, wymiary całego tabletu mają nie ulec zmianie, a większy ekran będzie wynikiem zastosowania znacznie węższych ramek.

Niektórzy liczyli, że nowy “mini” zostanie upodobniony wyglądem do iPada Pro czy iPada Air 4, ale według informacji Macotakary nie ma na to co liczyć. Zostaje więc szersza górna i dolna ramka oraz umieszczony w niej Touch ID, a także port Lightning, a nie USB-C.

Należy też spodziewać się nowszego procesora (A14 Bionic) i być może większej ilości pamięci RAM.

Premiera iPada mini 6 ma nastąpić “w okolicach marca”. Podobne informacje podawał analityk Ming-Chi Kuo, który już wiele miesięcy temu prognozował premierę nowego “mini” na pierwszą połowę 2021 r.

Kilka dni temu MacOtakara podawała, że w kwietniu odbędzie się premiera AirPod Pro 2 i iPhone’a SE 3.

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: