Raport: w kwietniu premiera iPhone’a SE 3 i AirPods Pro 2

Tomek Czech   12 stycznia 2021

Według japońskiej strony MacOtakara, w kwietniu odbędzie się premeira dwóch nowych produktów Apple – iPhone’a SE 3 i słuchawek AirPods Pro 2. Informacje te mają pochodzić z chińskiego łańcucha dostawa firmy z Cupertino.

berrolia

AirPods Pro 2 (2021)

MacOtakara nie podaje zbyt wielu informacji na temat nowej wersji AirPods Pro poza tym, że mają trafić do sprzedaży w kwietniu, oraz że będą posiadać nieco odmienione etui ładujące o odrobinę mniejszym rozmiarze (46 x 54 mm vs. 45,2 x 60,6 mm).

Wcześniejsze raporty mówiły, że AirPods 2 mogą posiadać zupełnie nowy dizajn – może z nich całkowicie zniknąć “wystający walcowaty pałąk”, a cała elektronika może zostać umieszczona w części dousznej, podobnie, jak ma to miejsce chociażby w Galaxy Buds od Samsunga.

W tym roku na rynku mają się też pojawić AirPods 3. generacji.

iPhone SE 3

Jeszcze mniej informacji MacOtakara podaje na temat nowej wersji najtańszego iPhone’a. Wspomina jedynie, że według źródeł w chińskich fabrykach produkujących podzespoły dla sprzętu Apple, premiera iPhone’a SE 3 ma się odbyć w kwietniu.

Analityk Ming-Chi Kuo już ponad roku temu prognozował, że na początku 2021 r. Apple wprowadzi na rynek “iPhone’a SE 2 Plus” z bezramkową konstrukcją, ekranem edge-to-edge o przekątnej pomiędzy 5,5 cala a 6,1 cala i Touch ID wbudowanym w przycisk Włącz/Wyłącz.

W zeszłym roku pojawiły się doniesienia, że Apple przygotowuje piąty model iPhone’a 12, wspierający jedynie łączność 4G. Jego premiera miałaby się odbyć włąsnie na początku 2021 r. iPhone 12 4G ma mieć ten sam dizajn, co cztery pozostałe modele z serii “12”, ale będzie jeszcze tańszy od nich przez brak modemu 5G. Trudno jednak oczekiwać, żeby był to następca iPhone’a SE 2020, bo nowy dizajn i wiele najnowszych komponentów nie pozwoli aż tak obniżyć jego ceny.

Według innych raportów, w tym roku Apple nie planuje wprowadzenia do sprzedaży nowej wersji swojego najtańszego telefonu.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: