Apple uruchomiło program darmowej wymiany baterii w niektórych MacBookach Pro z 2016 i 2017

Łukasz Bernaczyk   11 lutego 2021

Jeżeli jesteś właścicielem MacBooka Pro wyprodukowanego w latach 2016-2017, którego bateria nie ładuje się powyżej 1%, Apple wymieni ją za darmo. Ruszył nowy program serwisowy.

berrolia

Darmowa wymiana baterii w MacBookach Pro z 2016 i 2017 roku

Jak twierdzi Apple, problem dotyczy “bardzo małej liczby” MacBooków Pro wyprodukowanych w 2016 i 2017 roku – mimo podłączenia do źródła zasilania, ich bateria nie ładuje się powyżej 1%.

Lista modeli, których może dotyczyć problem:

  • MacBook Pro (13-­calowy, 2016 r., dwa porty Thunderbolt 3)
  • MacBook Pro (13-calowy, 2017 r., dwa porty Thunderbolt 3)
  • MacBook Pro (13-­calowy, 2016 r., cztery porty Thunderbolt 3)
  • MacBook Pro (13­-calowy, 2017 r., cztery porty Thunderbolt 3)
  • MacBook Pro (15-calowy, 2016 r.)
  • MacBook Pro (15-calowy, 2017 r.)

Co zrobić ?

Jeżeli jesteś właścicielem jednego z powyższych modeli MacBooka Pro i bateria rzeczywiście nie ładuje się powyżej 1%, zanim zgłosisz sprawę do autoryzowanego serwisu Apple, wykonaj następujące czynności:

  1. Zaktualizuj system operacyjny do najnowszej wersji – Apple udostępniło uaktualnienia macOS Big Sur 11.2.1 i macOS Catalina 10.15.7, które zapobiega występowaniu tego problemu na innych modelach MacBooka Pro z lat 2016 i 2017.
  2. Sprawdź kondycję baterii – jeżeli jej status to “W normie”, to problem nie dotyczy tej baterii, natomiast jeśli widzisz komunikat “Zalecany serwis”, skontaktuj się z serwisem Apple.

Pamiętajcie, żeby skontaktować się z autoryzowanym serwisem Apple, bo tylko w takim punkcie możecie skorzystać z programu darmowej wymiany baterii. Najbardziej doświadczonym polskim AASP (Apple Authorized Service Provider), dysponującym największą autoryzowaną siecią serwisową jest iSpot, z którym prowadzimy projekt “Sprzęt Apple bez tajemnic”.

Szczegółowy opis najnowszego programu serwisowego znajdziecie na stronie wsparcia Apple.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: