Już ponad 100 milionów ludzi na świecie używa Apple Watcha (raport)

Łukasz Bernaczyk   12 lutego 2021

Najnowszy raport Neila Cybarta wskazuje, że pod koniec 2020 roku Apple Watch przekroczył magiczną barierę ilości aktywnych użytkowników, których na całym świecie jest już ponad 100 milionów.

berrolia

100 milionów użytkowników Apple Watch

Analityk Neil Cybart z Above Avalon udostępnił wczoraj swój najnowszy raport, z którego wynika, że pod koniec grudnia 2020 roku na całym świecie było już ponad 100 milionów użytkowników noszących na ręce zegarek Apple Watch.

Warto dodać, że Apple Watch jest na rynku dopiero od niespełna 6 lat, gdyż do sprzedaży po raz pierwszy trafił w kwietniu 2015 r.

Liczba zegarków Apple Watch na świecie na przestrzeni lat

Jak podkreśla Cybart, popularność smart-zegarka Apple rośnie z roku na rok. Najlepszym na to dowodem jest fakt, że tylko w 2020 roku Apple sprzedało 30 milionów sztuk Apple Watcha, czyli więcej niż w łącznie w latach 2015, 2016 i 2017.

Całkiem niedawno głośno było o tym, że na świecie jest już ponad miliard aktywnych iPhone’ów. Biorąc pod uwagę dzisiejsze dane na temat Apple Watcha można stwierdzić, że już co dziesiąty właściciel iPhone’a posiada też zegarek od Apple.

Procent właścicieli iPhone’ów posiadających również Apple Watch

Z wyliczeń Neila Cybarta wynika, że w tej chwili Apple Watch jest czwartym największym produktem Apple pod względem przychodów ze sprzedaży po iPhonie, iPadzie i komputerach Mac. Według analityka, dzięki coraz większej popularności Apple Watcha na całym świecie, jeszcze przed końcem 2022 r. przychody ze sprzedaży zegarka z Cupertino przewyższą przychody ze sprzedaży Maców.

SANTA WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: