AirTags i nowe iPady Pro – te produkty Apple może zaprezentować już za miesiąc (raport)

Tomek Czech   14 lutego 2021

Dość wiarygodny leaker, Jon Prosser, twierdzi, że już w przyszłym miesiącu zobaczymy pierwsze produkty Apple – firma z Cupertino ma je zaprezentować podczas wirtualnej konferencji. Nowości mają być co najmniej dwie – AirTags i nowe iPady Pro.

berrolia

Nowe produkty Apple – marzec 2021

AirTag

Prosser wielokrotnie informował już o tym, że lokalizator AirTag od Apple jest już od dawna gotowy i firma z Cupertino czeka na właściwy moment, żeby wprowadzić go na rynek. Sugerował, że bezpośrednią przyczyną opóźnienia może być pandemia – znajdowanie zaginionych przedmiotów ma się opierać na sieci użytkowników sprzętu z nadgryzionym jabłkiem i jego skuteczność mogłaby być zbyt niska w obecnych czasach, kiedy nasze przemieszczanie się jest znacznie ograniczone, kiedy większość czasu spędzamy w domu, którego niejednokrotnie nie może nawet opuścić z powodu lockdownu.

Już ponad miesiąc temu Prosser donosił, że według jego informatorów, AirTag może zadebiutować wiosną, kiedy ze względu na cieplejszą porę roku i pierwsze efekty masowych szczepień większość krajów prawdopodobnie zacznie luzować obostrzenia. Urządzenie mogłoby zostać zaprezentowane np. w marcu, czyli w miesiącu, w którym w poprzednich latach Apple często pokazywało nowe sprzęty. I to właśnie leaker potwierdził w najnowszym tweecie, w którym podaje, że podobno ma nie być dalszych opóźnień i premiera lokalizatora jest planowana właśnie na marzec.

Jak będzie wyglądał AirTag? Przedstawiające go wideo można zobaczyć tutaj.

iPad Pro (2021)

Prosser podaje też, że podczas marcowej konferencji Apple najprawdopodobniej zaprezentuje też nowe modele iPada Pro. Najważniejszą ich nowością może być ekran mini-LED, będący następcą klasycznego wyświetlacza LCD z podświetlaniem LED. Byłby to pierwszy produkt z Cupertino z tego typu wyświetlaczem.

Ekran mini-LED charakteryzuje się większa gamą kolorów, głębsza czernią, mniejszą energochłonnością i brakiem efektu wypalania się. Ponadto, wyświetlacze mini-LED są cieńsze i lżejsze.

Pojawiły się też doniesienia, że Apple planuje już wprowadzenie na rynek iPadów z ekranem OLED. Optymistyczna wersja, podawana przez niektóre źródła mówi, że stanie się to już w drugiej połowie tego roku. Według bardziej realistycznych scenariuszy, takie modele zadebiutują dopiero w 2022 r.

Nie jest wykluczone, że tegoroczne iPady Pro zostaną również wyposażone w modem 5G.

Ogłoszenie przez Apple nowych produktów, pierwszych w 2021 r., jest spodziewane w drugiej połowie marca.

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: